Quantcast

Piątek, 23 października 2020. Imieniny Edwarda, Marleny, Seweryna

Gdzie pojeździsz na nartach na Warmii i Mazurach?

2017-01-27 16:26:38 (ost. akt: 2017-01-27 16:28:48)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Władysław Katarzyński

Zbliża się półmetek ferii na Warmii i Mazurach więc warto wybrać się na narty lub snowboard. Żeby zakosztować zimowego szaleństwa nie musimy jechać w góry. Warto skorzystać z przygotowanych stoków w naszym regionie.

Gdzie na narty na Warmii i Mazurach

* Wyciąg i stok narciarski w Rusi koło Olsztyna
Pod Olsztynem, w Rusi mieści się wyciąg narciarski Kartasiówka. Narciarze mają tu do dyspozycji trzy trasy zjazdowe, każda o 280 m długości. Wyciąg jest sztucznie naśnieżany oraz oświetlony. Miłośnicy białego szaleństwa będą mogli w sezonie korzystać z wyciągu od godz. 9 do 21. Na strudzonych narciarzy czekają ciepłe posiłki, a początkujący amatorzy zjazdów mogą liczyć na pomoc instruktorów.
Zobacz także: Chcesz szusować po stoku? Sprawdź jak dobrać sprzęt Chcesz szusować po stoku? Sprawdź jak dobrać sprzęt Początki na nartach i snowboardzie do najprostszych nie należą. Zanim zaczniemy szusować trzeba skompletować sprzęt. Jak go wybrać i jakich błędów unikać?

* Góra Czterech Wiatrów koło Mrągowa
Zimą Mrągowo zaprasza Górę Czterech Wiatrów. Znajduje się tu 5 tras zjazdowych o różnym stopniu trudności o łącznej długości ok. 2 tys. metrów. Działają też 2 wyciągi orczykowe. Tuż obok znajduje się snowpark. Na Górze Czterech Wiatrów działa schronisko z barem i restauracją. Na miejscu wypożyczalnia sprzętu sportowego.

* Piękna Góra w Gołdapi
Piękna Góra to prawdziwy raj dla osób uprawiających turystykę aktywną. Trzy trasy narciarskie wspólnie tworzą "Ski arene". Wszystkie trasy są sztucznie naśnieżane i oświetlone. Trasa czerwona czerwona ma 350 m długości i jest przy wyciągu orczykowym, niebieska o długości 650 m przy wyciągu orczykowym (na tej trasie przygotowany jest snowpark). Przed zajazdem znajduje się 2-osobowa kolej krzesełkowa.

* Okrągłe koło Giżycka
Okrągłe ta mała wieś letniskowa położona 30 kilometrów od Giżycka. Istnieją tu doskonałe warunki do uprawiania narciarstwa zimą. Morenowa Stacja Narciarska ma 4 trasy zjazdowe liczące od 100 do 700 metrów.

Zobacz także: Przygotuj się na białe szaleństwo na stoku Przygotuj się na białe szaleństwo na stoku Płatki śniegu sypiące się z nieba, zmarznięte uszy i nosy oraz wyjazd w góry! Jednak, aby wypad na narty czy snowboard był udany zarówno dla rodziców,...

* Stok w Lubstynku pod Lubawą
Stok w podlubawskim Lubstynku posiada własny wyciąg, który wwiezie amatorów białego szaleństwa na szczyt wzniesienia. Stamtąd - poza możliwością podziwiania widoków na wieś, ale także na część Parku Krajobrazowego Wzgórz Dylewskich - można zjechać w dół dwiema trasami o różnym stopniu trudności. Mają one długość po ok. 300 metrów i są dosyć łagodne i idealne dla początkujących. Stok jest dobrze naśnieżony, nie tylko w sposób naturalny, ale też dzięki dwóm armatkom śnieżnym.

* Kurza Góra w Kurzętniku
Na stokach wytyczono pięć tras narciarskich o zróżnicowanym poziomie trudności i łącznej długości blisko 3000 m. Trasy są naśnieżane i oświetlone, najdłuższa liczy ok. 800 m.

* Stok narciarski przy hotelu Gołębiewski w Mikołajkach
Naśnieżany i oświetlony ma około 100 m szerokości i umożliwia zjazdy długości do 700 m. Narciarze mogą korzystać z wyciągu z czteroosobowymi kanapami oraz wypożyczalni sprzętu dla dorosłych i dla dzieci. [/quote]

Na stokach porządku będą strzegli policjanci. Z inicjatywy KWP w Olsztynie, policjanci z Warmii i Mazur zapewnią bezpieczeństwo na zorganizowanych stokach narciarskich w naszym województwie.

O zasadach bezpieczeństwa, jakie powinniśmy zachować będąc na stoku, przeczytasz więcej >>> Policja radzi, jak zachować bezpieczeństwo na stoku narciarskim

oprac. ad


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Kurza Gora #2169552 | 77.87.*.* 28 sty 2017 01:55

  5 tras? Chyba tylko 2, nie mam pojęcia skąd informacja o pięciu trasach, proszę o pisanie artykułów zgodnych z prawda ;)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Kto #2169338 | 81.190.*.* 27 sty 2017 19:08

  Redaktorku jak cos piszesz to sprawdź . W Rusi działa jeden wyciąg i jest jeden tor. Załamuje mnie poziom artykułów jakie są tworzone na tej stronie.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Zdzichu #2169306 | 81.15.*.* 27 sty 2017 18:08

   Własnie kupiłem narty za 500+ starczylo jeszcze na czteropaka ZIMNEGO LESZKA ,Więc pierwszy raz w życiu wybiorę się na stok

   Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. komputer #2169304 | 79.185.*.* 27 sty 2017 18:05

    gdzie jest najdłuższy rzeczywisty stok do szusowania?!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

    1. ox #2169277 | 94.254.*.* 27 sty 2017 17:32

     I ceny z kosmosu w weekendy.... :-)..

     Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

    Pokaż wszystkie komentarze (7)