Niedziela, 29 marca 2020. Imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona

Wojewoda wyróżnił pracowników pomocy społecznej

2016-11-30 05:55:40 (ost. akt: 2016-11-30 13:23:57)

Autor zdjęcia: UW w Olsztynie

Na Warmii i Mazurach jest ponad 6,8 tysiąca osób, które pracują w pomocy społecznej w ponad 390 jednostkach. Ci, którzy w sposób szczególny angażują się w pomoc potrzebującym, otrzymali z rąk wojewody Artura Chojeckiego statuetki Amicus Bonus oraz medale i listy gratulacyjne.

W tegorocznej, jubileuszowej dziesiątej edycji nagrody, podobnie jak w latach ubiegłych nagrodę Dobry Przyjaciel przyznano w dwóch kategoriach: indywidualnej i zespołowej.

W pierwszej zwyciężyła Pani Teresa Wieczorek – Zdon, która otrzymała statuetkę i podziękowania za wieloletnią działalność zawodową i społeczną na rzecz osób najbardziej potrzebujących, oraz podejmowanie inicjatyw i zaangażowanie w zakresie tworzenia różnorodnych form wsparcia, w szczególności dla osób niepełnosprawnych.

Wśród placówek za najlepszą w tym roku uznano Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Elblągu, który od lat podejmuje działania na rzecz osób najbardziej potrzebujących i zagrożonych wykluczeniem społecznym, wprowadza innowacyjne rozwiązania w zakresie budowania systemu pomocy społecznej w Elblągu, a także prowadzi działalność animacyjną na rzecz środowiska lokalnego.

Wśród nagrodzonych medalami i listami gratulacyjnymi znaleźli się:

- Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Wilczętach (Dyrektor Danuta Królikiewicz wraz z Zespołem Pracowników) - za zbudowanie w gminie Wilczęta systemu pomocy i wsparcia osób oraz rodzin zagrożonych wykluczeniem społecznym, w tym w szczególności działania w zakresie aktywizacji społeczno-zawodowej osób bezrobotnych.

- Pani Dorota Giczewska – Dyrektor Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Węgorzewie – za wieloletnią pracę na rzecz osób wymagających wsparcia, znajdujących się w trudnej sytuacji oraz narażonych na wykluczenie społeczne, w tym w szczególności działania w zakresie aktywizacji społeczno-zawodowej osób bezrobotnych.

- Pani Anna Kurszewska – Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku – za wieloletnią pracę pełną poświęcenia i zaangażowania na rzecz osób starszych i niepełnosprawnych, w tym mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Tolkmicku.
- Pani Bożena Knabe – Kierownik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Lubawie –– za działania na rzecz osób wymagających wsparcia, znajdujących się w trudnej sytuacji, w szczególności osób bezrobotnych oraz wykluczonych społecznej oraz zbudowanie sprawnego systemu wspierania osób i rodzin w gminie miejskiej Lubawa.

- Akcja Katolicka Archidiecezji Warmińskiej – za dokonania w dziedzinie wspierania działań z zakresu pomocy społecznej, w tym w szczególności organizowaną od kilkunastu lat Wentę Dobroczynną, z której dochód przeznaczany jest na zakup sprzętu rehabilitacyjnego i poprawę standardów w placówkach pomocy społecznej na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

- Ksiądz Piotr Hartkiewicz – Dyrektor Archidiecezjalnego Ośrodka Charytatywnego w Rybakach – za wieloletnią pracę na rzecz osób i rodzin wymagających wsparcia, w tym m.in. w ramach prowadzonego Archidiecezjalnego Ośrodka Charytatywnego w Rybakach, w szczególności za realizację projektu związanego z przyjęciem uchodźców ewakuowanych z ogarniętej wojną Ukrainy.

- Pan Czesław Najmowicz – Burmistrz Ostródy – za działania na rzecz osób wymagających wsparcia, znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej oraz tworzenie w Ostródzie sieci różnorodnych placówek zapewniających wsparcie osobom starszym, niepełnosprawnym i dotkniętym chorobą Alzheimera.
- Pan Leszek Boczkowski – Burmistrz Jezioran – za pracę na rzecz osób wymagających wsparcia, zrozumienie dla środowiska skupiającego najbiedniejszych, zagubionych i niezaradnych życiowo, w tym w szczególności rodzin i dzieci.

- Pani Teresa Stańczuk – emerytowany Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Jezioranach – za wieloletnią działalność zawodową na rzecz rodzin i osób najbardziej potrzebujących, w tym niepełnosprawnych intelektualnie, zaangażowanie w służbę na rzecz drugiego człowieka, zarówno podczas pracy na stanowisku kierownika Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, jak i dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Jezioranach.

- Pani Jolanta Przeborowska – emerytowany Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Jonkowie – za zaangażowanie w służbę na rzecz drugiego człowieka, wykazaną troskę w celu zapewnienia mieszkańcom Domu Pomocy Społecznej w Jonkowie starannej opieki, poczucia bezpieczeństwa i godnego życia.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB