Quantcast

Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Amerykańskie oddziały pojawią się na początku roku. W razie konieczności, będą gotowe do walki

2016-11-15 07:00:00 (ost. akt: 2016-11-15 12:46:19)
Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.

Autor zdjęcia: Stanisław R. Ulatowski

Żagań, Świętoszów, Skwierzyna, Bolesławiec i Orzysz - to własnie tu mają stacjonować pododdziały NATO i US Army. Jak zapowiedział Antoni Macierewicz, minister obrony narodowej, "oddziały te zostaną rozmieszczone nie po to, żeby prowadzić manewry, lecz po to, żeby być natychmiast gotowymi do walki, jeżeli to będzie konieczne".

Zobacz także: Żołnierze z USA rozpalają nadzieje na biznes w regionie Żołnierze z USA rozpalają nadzieje na biznes w regionie Samorządy z regionu liczą na ożywienie gospodarki dzięki żołnierzom US Army, którzy będą stacjonować w regionie. Burmistrz Orzysza chce nawet uruchomić...
Po decyzjach podjętych na szczycie NATO w Warszawie, Ministerstwo Obrony Narodowej prowadzi intensywne konsultacje ze stroną amerykańską, by jak najszybciej uzgodnić szczegóły obecności ich wojsk w Polsce. Jak zapewnia ministerstwo, pierwszych amerykańskich pododdziałów możemy spodziewać się już w styczniu 2017 roku. Podczas spotkania ministrów obrony państw NATO w Brukseli, szef MON podkreślał, że wojska, która wkrótce pojawią się na terenie Polski, zostaną rozmieszone po to, żeby natychmiast były gotowe do ewentualnej walki.

Jednym z miejsc w którym zostaną rozmieszczone jednostki NATO, będzie poligon w Orzyszu. To właśnie tu od stycznia stacjonować będzie batalionowa grupa bojowa NATO eFP, której państwem ramowym będą wspomniane Stany Zjednoczone.

Zobacz także: Dowództwo dywizji w Elblągu koordynatorem sił NATO na wschodniej flance Dowództwo dywizji w Elblągu koordynatorem sił NATO na wschodniej flance Dowództwo dywizji w Elblągu będzie koordynowało bataliony, które NATO wyśle w 2017 r. do państw bałtyckich — poinformował w środę Antoni Macierewicz, minister...
- W ramach eFP do Orzysza trafi ponad 900-osobowy 2 Batalion 2 Pułku Kawalerii. W oparciu o te jednostki Amerykanie utworzą batalionową grupę bojową NATO eFP z uwzględnieniem żołnierzy z Rumunii i Wielkiej Brytanii - informuje MON. Ma ona współdziałać z między innymi z 15 Brygadą Zmechanizowaną w Giżycku. Za koordynację jej działań będzie odpowiedzialne wielonarodowe dowództwo dywizji sformowane w Elblągu.

Również w styczniu 2017 roku do Polski trafią również pododdziały i sprzęt ABCT, czyli Pancernej Brygadowej Grupy Bojowej. Rozmieszczenie grupy liczącej około 4 tysiące żołnierzy, ma być realizowane w cyklu 9-miesięcznym. - Pierwszą rotację ABCT zapewni 3 Pancerna Brygadowa Grupa Bojowa z 4 Dywizji Piechoty (3/4 ABCT) stacjonująca na co dzień Fort Carson w stanie Colorado w Stanach Zjednoczonych. ABCT ma pełną gotowość operacyjną. Jej pododdziały będą brały udział w ćwiczeniach i szkoleniach na terenie całej Polski, ale w każdym momencie będą gotowe do użycia - zapewnia ministerstwo. W Orzyszu ABCT ma pojawić się w kwietniu.

Armored Brigade Combat Team rozpoczęło już przygotowania:

Dodatkowo w marcu 2017 roku, do naszego kraju przybędą wydzielone siły Brygady Lotnictwa Bojowego. W jej wyposażeniu będą znajdowały się m.in. śmigłowce.

Więcej szczegółowych informacji na temat rozlokowania sił NATO i US Army na terenie Polski, znajdziecie na oficjalnej stronie Ministerstwa Obrony Narodowej.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (35) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. NIC niepaniemajet #2117139 | 83.9.*.* 21 lis 2016 05:57

  Sojusz z Watykanem , kościoły , armia spasionych klechów , modły , zabobon , to jest Polakom lepszej zmiany potrzebne , reszta to gów.o . POLACY OPAMIĘTAJCIE SIĘ !!! NIE POPEŁNIAJCIE SAMOBÓJSTWA !!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Trumpek #2117081 | 94.254.*.* 20 lis 2016 22:32

   W 2017 pojawi się zadyma które obejmie jak zwykle centralna Europę i przesuwać się będzie na wschód i południe kontynentu... szkoda tylko istnień ludzkich... Trump i Putin będą największymi zbrodniarzami po Stalinie i Hitlerze nowocześni i zabójczy multymilionerzy

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. mieszkaniec #2116582 | 31.0.*.* 20 lis 2016 01:14

   Długo nie nasiedzą bo pod koniec stycznia prezydentem zostanie pan Tramp i skończy się ich przygoda w Polsce.

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  3. Polska w całości leży na ogromnym złożu ropy #2113514 | 83.9.*.* 15 lis 2016 22:54

   Gdy ogłoszono, że Suwalszczyzna posiada najcenniejsze złoża Europy, to szybko USA zechciało iść tu z " pomocą", tak, jak w Libii: http://www.suwalki24.pl/articl e/3,suwalszczyzna-posiada-najcenniejsze- zloza-europy

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  4. ??? #2113510 | 83.9.*.* 15 lis 2016 22:49

   Czy po Iraku, Afganistanie, Jugosławii, Libii postanowili czołgami krzewić demokrację w Polsce?

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   Pokaż wszystkie komentarze (35)