Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Funkcjonariusze z Warmii i Mazur brali udział w misjach międzynarodowych [FILM]

2016-11-07 15:54:19 (ost. akt: 2016-11-07 16:13:46)

Autor zdjęcia: Mat. prasowe W-MOSG

W ciągu ostatnich dziesięciu miesięcy, funkcjonariusze straży granicznej z naszego regionu, brali udział w wielu zagranicznych operacjach. Wśród nich były misje m.in. w Rumunii i Grecji.

W 46 wyjazdach w ramach różnych operacji zagranicznych, udział brało aż 35 funkcjonariuszy W-MOSG. Strażnicy, którzy zostali oddelegowani do misji zagranicznych byli specjalistami ds. nadzoru i kontroli granic, daktyloskopowania i rejestrowania migrantów.

Swoimi działaniami wspierali takie kraje jak Grecja, Bułgaria, Rumunia, Włochy, Macedonia i Węgry. - Misje odbywały się w ramach unijnej agencji do spraw granic Frontex oraz porozumień dwustronnych pomiędzy SG, a Policją Węgierską i Macedońską - mówi por. SG Mirosława Aleksandrowicz, Rzecznik Prasowy W-MOSG.


Podczas pełnienia służby do swoich zadań wykorzystywali również sprzęt Warmińsko–Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej - m.in. kamery termowizyjne, pojazdy obserwacyjne i gogle noktowizyjne.Więcej na temat zagranicznych akcji i misji funkcjonariuszy, znajdziecie na oficjalnej stronie internetowej W-MOSG.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB