Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Tędy do obwodnicy

2016-10-07 15:31:50 (ost. akt: 2016-10-10 09:15:42) Artykuł sponsorowany

Autor zdjęcia: Materiały Urzędu Miasta

Wielkimi krokami zbliża się początek prac związanych z ul. Towarową. Kierowcy na pewno muszą spodziewać się utrudnień w ruchu podczas realizacji tego zadania.

Prace nad przygotowaniem tej inwestycji były długie i złożone. Bo i zadanie ma ogromną wagę, szczególnie dla wschodniej części stolicy Warmii i Mazur. Wszak właśnie tędy będzie można najłatwiej dojechać do obwodnicy naszego miasta.

– Towarowa będzie prowadzić do węzła Wschód koło Wójtowej Roli – przypomina prezydent Piotr Grzymowicz. – Obie te inwestycje muszą być zgrane w czasie, by niemal od razu mogły służyć mieszkańcom oraz przyjezdnym.

Prace zaczną się w najbliższym czasie. Będą dotyczyć przebudowy istniejącej ulicy na odcinku od skrzyżowania z ul. Leonharda do skrzyżowania z ul. Budowlaną. Od tego miejsca aż do obwodnicy powstanie całkiem nowa droga. Pierwszy odcinek to 1,2 km, drugi zaś ma długość 1,4 km. Poza tym podczas inwestycji powstaną drogi obsługujące pobliskie firmy, chodniki, ścieżki rowerowe oraz zbiornik retencyjny przy ul. Budowlanej. Pozwoli sprawnie gromadzić roztopową oraz poopadową wodę.

Na pewno ważnym elementem, zanim drogowcy zaczną zrywać asfalt, będzie przygotowanie optymalnej organizacji ruchu w tym rejonie. Nie ma co się oszukiwać – utrudnienia na pewno będą, jednak zarówno Urząd Miasta, jak i wykonawca będą pracować nad tym, by były jak najmniej uciążliwe.

– Trzeba pamiętać, że część zadania będzie realizowana w obecnym systemie drogowym – tłumaczy prezydent Olsztyna. – A takie inwestycje nigdy nie są łatwe i wiążą się z utrudnieniami. Ale musimy przetrwać ten czas, byśmy pod koniec 2018 roku mogli sprawnie korzystać z obwodnicy.

Poza węzłem Wschód, wjechać na obwodnicę lub z niej zjechać będzie można także w okolicy Kudyp, Jarot i Pieczewa. Do tych obiektów także będziemy dowiązywać system drogowy Olsztyna.

Wieści o wszelkich działaniach będzie można znaleźć na stronie „Bezpieczny Olsztyn” oraz w mobilnej aplikacji, poza tym w witrynie Zarządu Dróg Zieleni i Transportu oraz w portalu Urzędu Miasta. Warto jednak zapisać się do specjalnego Miejskiego Newslettera Informacyjnego.

– To doskonałe rozwiązanie, by być na bieżąco z tym, co dzieje się w Olsztynie – zachęca dyrektor Biura Komunikacji i Dialogu Obywatelskiego Urzędu Miasta, Aneta Szpaderska. – Mają Państwo wówczas pewność, że nie przeoczą informacji związanych choćby z planowanymi zmianami organizacji ruchu. Newsletter wysyłamy raz w tygodniu, więc na pewno nie zablokujemy Państwa skrzynki poczty elektronicznej.

Do newslettera można się zapisać poprzez serwis internetowy ratusza. Prośbę o dopisanie do listy można też wysłać pod adres admin@olsztyn.eu.

http://m.wm.pl/2016/03/orig/logo2-300473.jpg

Polub nas na Facebooku: