Quantcast

Sobota, 26 września 2020. Imieniny Cypriana, Justyny, Łucji

Szlagiery operowe i bitwa tenorów

2016-09-28 07:46:16 (ost. akt: 2016-09-28 13:08:54)

Autor zdjęcia: archiwum artystki

Melomani będą świadkami nieprawdopodobnej muzycznej bitwy. Na scenie olsztyńskiej filharmonii już 13 października w szranki podczas I Koncertu Maltańskiego staną młodzi zdolni tenorzy.

Walczyć będą: Hubert Stolarski, Miłosz Gałaj, Wojciech Sokolnicki i Mikołaj Adamczak. Będą im towarzyszyć fantastyczne kobiety: Alicja Węgorzewska — mezzosopran, oraz sopranistki Marcelina Beucher i Kamila Cholewińska-Lendzion. Solistom towarzyszyć będzie Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej pod dyrekcją Piotra Sułkowskiego, a w repertuarze znajdą się największe szlagiery muzyki operowej, operetkowej czy filmowej.

Czeka nas niezapomniany koncert, jedno z najważniejszych wydarzeń artystycznych tego roku. Muzyczne zmagania odbędą się 13 października o godzinie 18.30. I Koncert Maltański nosi imię postaci wybitnej, znanej w Olsztynie, regionie i Polsce: to śp. ks. Julian Żołnierkiewicz. Ksiądz infułat był wieloletnim proboszczem parafii i pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Olsztynie, założycielem domu dla dzieci „Arka”, kapelanem Armii Krajowej, Solidarności, żeglarzy czy więźniów, pomagał wielu środowiskom. Był też kawalerem Zakonu Maltańskiego, który na Warmii i Mazurach wciąż pomaga potrzebującym, m.in. prowadząc Powiatowy Szpital Pomocy Maltańskiej pw. bł. Gerarda w Barczewie oraz Dom Pomocy Społecznej Michała Archanioła w Szyldaku.

I właśnie na rzecz tych dwóch placówek zostanie przekazany dochód ze sprzedaży biletów cegiełek na ten niezwykły koncert.
sza

Bilety cegiełki na I Koncert Maltański są do kupienia w cenie 150 zł w Biurze Ogłoszeń „Gazety Olsztyńskiej” przy ul. Partyzantów 71. Szczegóły i informacje:

a.wysocka@gazetaolsztynska.pl, 500 603 603.


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB