Quantcast

Sobota, 24 października 2020. Imieniny Arety, Marty, Marcina

Gwiazdy także polubiły Port Lotniczy Olsztyn-Mazury

2016-09-22 09:09:25 (ost. akt: 2016-09-22 12:51:21)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

Chyba już nikt na Warmii i Mazurach nie wyobraża sobie regionu bez lotniska. Port Olsztyn-Mazury mocno wrósł w świadomość mieszkańców, ale też zaczyna odgrywać coraz większą rolę na mapie gospodarczej i kulturalnej regionu.

Jeszcze kilka lat temu, kiedy była mowa o rozwoju gospodarczym Warmii i Mazur, przedsiębiorcy często uskarżali się na niedostępność komunikacyjną regionu. Nie ma dróg, nie ma lotniska, to jak tu inwestować, rozwijać biznes — pytali. Dziś sytuacja jest już zupełnie inna. Mamy coraz lepsze drogi i, co ważne, mamy też regionalne lotnisko. I chociaż port działa stosunkowo krótko, bo dopiero od stycznia tego roku, już widać stymulujący wpływ lotniska na region, na ożywienie gospodarcze.

— Bez wątpienia pojawienie się portu ułatwiło przedsiębiorcom, wielu firmom działalność biznesową. Korzystają z naszego lotniska, oszczędzając swój cenny czas — mówi Dominik Markowski, rzecznik prasowy Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury.

To skomunikowanie regionu ze światem jest na rękę m.in. firmie Michelin w Olsztynie. — Cieszymy się z otwarcia lotniska w Szymanach. Nasza firma korzysta z portu Olsztyn-Mazury — mówi Piotr Konopka, dyrektor ds. personalnych Michelin Polska. — Michelin to firma międzynarodowa, więc lotnisko położone w pobliżu Olsztyna, gdzie mamy fabrykę, ułatwia nam prowadzenie działalności.

Nie tylko przedsiębiorcy dostrzegli dobrodziejstwo, jakie wynika z uruchomienia lotniska, ale też uczestnicy imprez o charakterze masowym, międzynarodowym, które odbywają się w regionie. — Chodzi tu o targi wystawiennicze czy festiwale muzyczne, które są organizowane na Warmii i Mazurach — precyzuje Dominik Markowski.

Niedawno z mazurskiego lotniska korzystał DJ Bobo, który był gwiazdą festiwalu Love Message w Olsztynie. Przyleciał ze Skandynawii swoim samolotem. Dzięki temu, że jest port lotniczy, pojawia się większy sens intensyfikacji takich imprez, łatwiejsza staje się też ich organizacja, bo łatwiej do nas dotrzeć. Dlatego port mocno stawia na promocję. Stąd także obecność na dużych imprezach międzynarodowych, jak np. targi w Ostródzie, w których uczestniczą firmy z całego świata. — Naszym celem jest stworzenie bardzo dobrego, przyjaznego i mocnego wizerunku portu, który tu zawsze był, istnieje i jest rzeczą zupełnie naturalną — podkreśla rzecznik portu Olsztyn-Mazury.

Wkrótce odbędą się w Ostródzie wielkie targi Asia Trade. — Kluczowe z naszego punktu widzenia, bo mają charakter międzynarodowy, wręcz światowy — mówi Dominik Markowski. — Jak przekazał nam organizator, będą przedstawiciele biznesu z Azji, wielu ambasad, a niektórzy z nich, np. dyplomaci z Birmy, będą korzystali z Portu Olsztyn-Mazury.

Bez wątpienia gałęzią, która czuje pozytywny wpływ lotniska jest branża turystyczna. — Mamy już gości, którzy korzystają z lotniska. Ruch powoli rośnie, a to dobrze rokuje — uważa Sebastian Gołodoliński, kierownik marketingu hotelu Natura Mazur.

am

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (21) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. hahaha #2071772 | 23 wrz 2016 11:46

  CEBULOWO w komentarzach .... sloma z butow hahahah

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. miś uszatek #2071575 | 5.172.*.* 23 wrz 2016 07:00

  Żałosne

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Andżej Miesiąc #2071550 | 188.146.*.* 22 wrz 2016 23:27

  Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. DJ Bobo oraz Anton Macier. Ten drugi zresztom leciał hybrydowym Tupolewem. Potem przez Grom pojechali ekspresówką do city, gdzie przesiedli się na tram. Ameryka i normalnie Eldorado.

  1. Janusz:Ojciec Delfiny,Rodżera,Ala iDżesiki #2071499 | 79.185.*.* 22 wrz 2016 21:54

   Dobrze że na te lotnisko mam bliżej niż do Olsztyna, to mi się podoba. Jutro przy sobocie jadę z dzieciami do portu w szymanach pokazać im Drimlajnery.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Stomilowiec #2071349 | 83.23.*.* 22 wrz 2016 18:47

    Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. To lotnisko w krzakach nadaje się tylko do zaorania. GO z uporem maniaka próbuje wmówić Że to coś jest coś warte. To lotnisko to kompromitacja POPAPRANCOW.

    Pokaż wszystkie komentarze (21)