Czwartek, 9 lipca 2020. Imieniny Hieronima, Palomy, Weroniki

Wybudzanie ze śpiączki w Olsztynie. Stan pacjentów się poprawia

2016-08-18 20:34:41 (ost. akt: 2016-08-19 12:43:02)

Autor zdjęcia: Autor: Szymon Nitkiewicz / klinika Neurochirurgii UWM

Agnieszka głaszcze psa, gra w kółko i krzyżyk. Banalne? Owszem, ale nie dla kogoś, kto jest w śpiączce. I kto dostał niezwykłą szansę, żeby się z niej wyrwać.

Zobacz także: Oświadczenie Ewy Błaszczyk o stanie córki Oświadczenie Ewy Błaszczyk o stanie córki W ciągu ostatnich dni w sieci pojawiło się wiele sprzecznych sygnałów o stanie zdrowia Aleksandry Janczarskiej, córki Ewy Błaszczyk. Chodziło o doniesienia...
Od czasu, kiedy w połowie maja ekipa neurochirurgów z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie wszczepiła Agnieszce Holce stymulator, u młodej kobiety ciągle zachodzą dobre zmiany.

Agnieszka grała nawet w kółko i krzyżyk z psychologiem. I zupełnie samodzielnie narysowała piękne kółko. Jak ma dobry dzień, zaczyna odbierać otoczenie trochę bardziej świadomie niż zazwyczaj, przetwarzać informacje, które do niej docierają, i działać. — To ewidentny postęp, chociaż chciałoby się dużo więcej i dużo szybciej — mówi mama Agnieszki.

W jakim stanie są pozostali pacjenci, którym wszczepiono stymulatory? Czy ich najbliżsi zauważają postępy? O tym piszemy w piątkowym wydaniu Gazety Olsztyńskiej

Przypomnijmy, że pierwszą operację wszczepienia stymulatora przeprowadzono u Oli Janczarskiej, córki aktorki Ewy Błaszczyk. Po operacji zmniejszyło się napięcie mięśni. Ewa Błaszczyk w rozmowie z Gazetą Olsztyńską mówiła, że ma wrażenie, jakby córka była bliżej świata zewnętrznego i jakby była bardziej zainteresowana tym, co dzieje się dookoła niej.

W piątkowej Gazecie Olsztyńskiej także:

Czytaj e-wydanie Jak tu jeść, kiedy dziecko umierało głodne

Mija dwadzieścia lat od zaginięcia i zamordowania Joanny. Miała dopiero 23 lata. Jej ciała do dzisiaj nie odnaleziono. Trzech jej katów już wyszło na wolność. A matka ciągle czeka na to, że będzie mogła pochować ukochaną córkę.

- Stoję jak głupia na środku tego luksusu i ... nie dowierzam

Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz? Jaką stancję wynajmiesz, tak będziesz mieszkał. Ale to nie takie proste. Ogłoszeń jest dużo, nie wszędzie jednak pachnie domem. Albo pokazują ci zupełnie inne mieszkanie niż na zdjęciach w ogłoszeniu.

- Pomagają jej czerwone szpilki i bardzo kocha lata 60. XX wieku

Postanowiliśmy zajrzeć do szaf znanych olsztynianek. Jako pierwsza zgodziła się na to i o swoim stylu opowiedziała nam Monika Dąbrowska, zapalona biegaczka i pomysłodawczyni Biegu na 6 łap. Głęboki dekolt albo mini? Nigdy w życiu! Za to obowiązkowe czerwone usta i paznokcie.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Margo #2048961 | 188.146.*.* 19 sie 2016 09:10

  Oczywiscie wypowiadają się ci, którzy nic na ten temat nie wiedzą. Odzyskanie WIADOMOSCI jest tu kluczowe. Jakakolwiek rehabilitacja bez świadomości ma mały sens. Ze świadomością jest dużo lepiej, jest motywacja, i rehabilitacja daje efekty. Myślicie, że jak jest gdy ktoś budzi się naturalnie bez stymulatora?? przechodzi to samo.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. antyDeBILL #2048935 | 2.161.*.* 19 sie 2016 08:32

  Wiedza nauczycieli, rodziców i pielęgniarki jak w epoce króla Ćwieczka. Rodzice z marszu podpisują zgodę na fluoryzację, bez większego zagłębiania się w temat, bo tak kiedyś robiono i było przecież dobrze, to co się wyłamywać będą. I o ile kiedyś, lat temu 30/40, można było zrozumieć, usprawiedliwić w jakiś tam sposób niewiedzę rodziców w tym zakresie, z powodu braku dostępności do informacji i wszechobecną propagandę uwielbienia dla fluoru, to na dzień dzisiejszy nie jestem po prostu w stanie pojąć, dlaczego przeciętny rodzic nie czuje się zobowiązany do zgłębienia wiedzy na temat jakichkolwiek zabiegów i leków stosowanych u swojego dziecka http://www.polishclub.org/2015/05/29/d r-jerzy-jaskowski-dla-rodzicow-fluor-kie dy-u-nas-bedzie-koniec-trucia/

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. To musi być przeżycie! #2048915 | 83.24.*.* 19 sie 2016 07:46

  Budzi się pacjent z błogiego snu i stwierdza, że nie działają mu rączki, ani nóżki i w zasadzie jest już tylko warzywkiem z niepewną i pewnie niewielką perspektywą poprawy.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz