Sobota, 30 maja 2020. Imieniny Ferdynanda, Gryzeldy, Zyndrama

Rozprawa Czesława Małkowskiego kolejny raz przełożona

2016-06-03 09:41:28 (ost. akt: 2016-06-08 15:24:46)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

W Sądzie Okręgowym w Elblągu w piątek (3 czerwca) miały zostać wygłoszone mowy końcowe w procesie odwoławczym Czesława Małkowskiego, byłego prezydenta Olsztyna, oskarżonego o gwałt. Rozprawa została przełożona na 27 czerwca.

Przypomnijmy, 21 września Sąd Rejonowy w Ostródzie, po czteroletnim procesie, skazał byłego prezydenta Olsztyna, oskarżonego o gwałt i molestowanie, na pięć lat więzienia. Czesław Małkowski został uznany winnym zgwałcenia urzędniczki, która była w zaawansowanej ciąży oraz usiłowania zgwałcenia. Natomiast zarzuty dotyczące przypadków molestowania przez oskarżonego zostały umorzone z powodu przedawnienia. Sąd orzekł również, że były prezydent Olsztyna nie może pełnić funkcji kierowniczych w administracji publicznej przez 6 lat. Wyrok był nieprawomocny.

Od tej decyzji odwołała się zarówno strona oskarżona oraz prokuratura. Proces odwoławczy ruszył 18 maja w Sądzie Okręgowym w Elblągu. Przed wejściem na salę rozpraw Czesław Małkowski mówił dziennikarzom, że nie dopuścił się żadnego z zarzucanych mu czynów, oraz że będzie wnioskował przed sądem o całkowite uniewinnienie od wyroku zasądzonego w sądzie pierwszej instancji.

Obrońca Czesława Małkowskiego na rozprawę powołał czterech nowych świadków. Pokrzywdzone w sprawie kobiety nie pojawiły się w sądzie. Świadkowie obrony byli przesłuchiwani za zamkniętymi drzwiami przez blisko cztery godziny. Z uwagi na to, że ich zeznania zajęły prawie cały przeznaczony na tę sprawę czas, sąd odroczył proces do piątku (3 czerwca).

Mowy końcowe mieli dziś wygłosić obrona i prokurator. Rozprawa została jednak przełożona na 27 czerwca 2016. Sąd zdecydował, że musi zostać uzupełniony materiał dowodowy.
as, an

***

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (40) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. nie żryj GMO #2082773 | 83.9.*.* 7 paź 2016 17:48

  Posłuchaj o co chodzi w CETA: https://zezorro.blogspot.com/2016 /10/urbas-mieli-zezorrem-61-strzyzenie_4 2.html

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Janina Jagiełło #2027765 | 81.190.*.* 15 lip 2016 15:27

  To, że moja sprawa mieszkaniowa ma bardzo ścisły związek ze sprawą byłego Prezydenta Olsztyna wiem już od dłuższego czasu. Wiem również, że Prokuratura Rejonowa Olsztyn- Południe działa pod dyktando zainteresowanej "mafii". Taką samą rolę pełni w tej sprawie Prokuratura Okręgowa w Olsztynie. Szczytem bezprawia olsztyńskiego Pana prokuratora Prokuratury Okręgowej w Olsztynie- Piotra Marka jest odesłanie do mnie z powrotem moich dowodów załączonych do pisma przewodniego z 21 czerwca 2016r. do Prokuratora Krajowego. Dlaczego to zrobił Pan Prokurator? A dlatego, że w tych dowodach są t.zw. nowe okoliczności, które to nie są wygodne tym, którzy bronią oszustów i złodziei mojego wkładu budowlanego, w tym premii gwarancyjnej, uprawniającego mnie do gruntu, mojego członkostwa w Spółdzielni, jak i mieszkania, na rzecz właściciela "przybudówki". Prokuratura w Olsztynie Rejonowa, jak i Okręgowa bronią w ten sposób służalczego adw. E. Ośko, który świadomie mnie sprzedał przed Sądem. Nie wykluczam, że dodatkowo bronią go koledzy partyjni z PIS w Olsztynie. To co teraz napiszę, być może wydać się komuś za całkowity brak taktu. Gdybyście Państwo przeżyli to, co ja przez wiele, wiele lat, potwierdzilibyście moje stwierdzenie, że w Olsztynie rządzi Banda Oszustów, której padłam ofiarą.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Janina Jagiełło #2014174 | 81.190.*.* 21 cze 2016 14:28

  Tak, jak pisałam na innej stronie, sprawa "mojego" mieszkania, które zostało mi odebrane nie tylko przez byłego prezesa Spółdzielni Procyka, ale również przez reprezentującego mnie przed sądem adw. Edwarda Ośko, który świadomie i celowo sprzedał mnie na rzecz t.zw. "przybudówki", ma ścisły związek ze sprawą byłego Prezydenta Olsztyna. Przedstawiłam olsztyńskiej Prokuraturze, tak liczną ilość dowodów świadczących o oszustwie i kradzieży mojego wkładu budowlanego, w tym premii gwarancyjnej, jak i mojego członkostwa na rzecz lokalu handlowo-usługowego, wybudowanego bez pozwolenia między blokami. Niestety olsztyńska prokuratura nie dostrzega tego. Uczciwi mieszkańcy Olsztyna według Prokuratury nie mają racji bytu. Takich trzeba niszczyć, w białych rękawiczkach, systematycznie i skutecznie. Czy taki jest cel utworzenia Prokuratur?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. do kris #2006361 | 89.228.*.* 7 cze 2016 13:05

  To nie jest kwestia wiary tyko faktów, i to całej masy a nie jednego przypadku . Dlatego twój Czesio jedyne o co walczy to przedawnienie , oto jedyny jak widać patent na obronę. Teraz mu w apelacji mogą zwrócić do ponownego rozpatrzenia i tak się przeciągnie sprawa to jedyna szansa dla twojego Czesia :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. kris #2004731 | 83.9.*.* 4 cze 2016 18:21

   Cala ta szopka na nic, Malkowski byl nie wygodny , gwalt po 15 latach , szkoda ze ludzie w to wierza , jestem facetem ale nie wierze w to ze ...........

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (40)