Niedziela, 29 marca 2020. Imieniny Marka, Wiktoryny, Zenona

Zaczął się sezon na... pijanych sterników. Czterech zatrzymano w ten weekend

2016-05-29 17:06:26 (ost. akt: 2016-05-29 15:49:13)
Zdjęcie jest ilustracją do treści

Zdjęcie jest ilustracją do treści

Autor zdjęcia: Archiwum KPP Pisz

Policyjni wodniacy na wodach Warmii i Mazur podczas pełnionej służby czuwają nad bezpieczeństwem osób korzystających z uroków regionu. Jednym z ważnych elementów ich pracy są kontrole stanu trzeźwości sterników. Niestety podczas długiego weekendu nie obyło się bez interwencji związanych z nietrzeźwymi sternikami.

Podczas służby na wodzie na jeziorze Kisajno i na kanale Wilkaskim w powiecie giżyckim, policjanci zatrzymali do kontroli trzy łodzie motorowe, których sternicy byli pod działaniem alkoholu.

Pierwszy z nich został zatrzymany do kontroli już pierwszego dnia długiego weekendu, w czwartek (26.05) na jez. Kisajno. Podczas kontroli okazało się, że Piotr D. kierował łodzią motorową będąc w stanie nietrzeźwości. Wynik badania wskazał ponad pół promila alkoholu w organizmie.

Drugi ze sterników został zatrzymany do kontroli w piątek (27.05) również na jez. Kisajno. Mieszkaniec Łodzi - Tomasz C. - kierował łodzią w stanie po użyciu alkoholu. Wynik badania wskazał prawie pół promila alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że sternik nie posiadał żadnych uprawnień do kierowania łodzią motorową, a na pokładzie miał pasażerkę.

Natomiast trzeci z nietrzeźwych sterników został zatrzymany do kontroli w sobotę (28.05) na kanale Wilkaskim. Podczas kontroli od sternika policjanci wyczuli woń alkoholu. Mieszkaniec Warszawy – Łukasz A. - nie wyraził zgody na poddanie się badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Została od niego pobrana krew do badań, a łódź została zabezpieczona. Sternika po wykonaniu czynność zwolniono.

Także węgorzewscy policjanci zatrzymali do kontroli nietrzeźwego sternika łodzi żaglowej z silnikem spalinowy. W sobotę (28.05) około godz. 12 w trakcie patrolu motorowodnego na jez. Kirsajty, rozpoczęli kontrolę łodzi, której kierującym był 39-letni mieszkaniec województwa pomorskiego. Jak się okazało mężczyzna był nietrzeźwy. Pierwsze badanie wykazało u niego ponad 0,5 promila alkoholu w organizmie.

Jak się okazało, na pokładzie jachtu obecny był także adwokat jednej z gdańskich kancelarii prawnych, który już w trakcie wykonywanych czynności rozpoczął „obronę” zatrzymanego na gorącym uczynku popełnienia przestępstwa z art. 178 kodeksu karnego.

Oficer dyżurny węgorzewskiej jednostki, w porozumieniu z przedstawicielem prokuratury ustalił, że wobec tego mężczyzny, który będzie występował w charakterze świadka popełnienia przestępstwa, będzie przeprowadzone postępowanie dyscyplinarne z zakresu etyki zawodowej.

Sternicy, którzy zagrażali bezpieczeństwu w żegludze, odpowiedzą teraz przed sądem. Warmińsko-mazurscy policjanci do tej pory w tym sezonie zatrzymali na wodach regionu dziesięciu nietrzeźwych sterników.

Źródło: KWP w Olsztynie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. paranoja #2002416 | 79.185.*.* 31 maj 2016 18:24

  Ot kuźwa przestępstwo. 0,5 promila alkoholu w organizmie i płynęli sobie po jeziorze. :-D Widać, że dalej do wkręcenia żarówki potrzeba dwóch no teraz nie milicjantów lecz policjantów !!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Czy pijany adwokat mógł być w "pracy" na bani #2001645 | 30 maj 2016 09:54

  ???

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Czytelnik #2001578 | 194.181.*.* 30 maj 2016 06:51

  tak wszyscy najeżdżają że ta policja nie dobra bo łapie pijanych,ciekaw jestem jak wszyscy co tak piszą jak by pisali gdyby kogoś z bliskich taki człowiek pod wpływem okaleczył.To policja też by była nie dobra bo go nie złapała.Pozdrawiam wszystkich którzy popierają pijanych za kółkiem i tak mocno nie nawidzą policji bo ich łapią.Łapcie ich jak naj więcej.

  Ocena komentarza: warty uwagi (16) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (5)

  1. paranoja #2001527 | 188.146.*.* 29 maj 2016 22:24

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Ot kuźwa przestępstwo. 0,5 promila alkoholu w organizmie i płynęli sobie po jeziorze. :-D Widać, że dalej do wkręcenia żarówki potrzeba dwóch no teraz nie milicjantów lecz policjantów !!!

  2. adokat = szuja #2001483 | 29 maj 2016 21:16

   ot, zawód "zaufania"publicznego

   Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Pokaż wszystkie komentarze (8)