Quantcast

Poniedziałek, 21 września 2020. Imieniny Darii, Mateusza, Wawrzyńca

Domagają się zapłaty zaległego wynagrodzenia. Kolejna pikieta w Olsztynie. Jest odpowiedź samorządu!

2016-05-18 08:48:00 (ost. akt: 2016-05-18 19:01:16)

Autor zdjęcia: BT

Przed Urzędem Marszałkowskim w Olsztynie odbyła się dziś (środa) kolejna manifestacja firm domagających się zaległego wynagrodzenia za budowę sieci szerokopasmowej na Warmii i Mazurach. To już czwarta pikieta w tej sprawie.

Po raz kolejny do Olsztyna przyjechali podwykonawcy budowy sieci szerokopasmowej w województwie warmińsko-mazurskim domagający się niewypłaconego wynagrodzenia. Manifestacja rozpoczęła się o godz. 10.30 pod Urzędem Marszałkowskim.

Spór o pieniądze trwa blisko pół roku. W Olsztynie odbyły się już trzy pikiety firm domagających się wypłacenia środków. - Wszystkie kończyły się obietnicami ze strony Urzędu Marszałkowskiego i Generalnego Wykonawcy. Żadna z nich nie została zrealizowana - informują organizatorzy protestu.

W sprawie oświadczenie wydał Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego:

Ze względu na roszczenia kierowane przez firmy Łączpol sp. z o.o. oraz Elbląskie Przedsiębiorstwo Robót Telekomunikacyjnych sp. z o.o. wobec Województwa Warmińsko-Mazurskiego o zapłatę w związku z pracami wykonywanymi podczas inwestycji „Sieć Szerokopasmowa Polski Wschodniej - województwo warmińsko-mazurskie” Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oświadcza, iż dokonał całkowitego rozliczenia umowy i spłacił wszelkie należności wobec uprawnionych podmiotów.

Spełnienie świadczenia nastąpiło zgodnie z postanowieniem Sądu Rejonowego w Olsztynie X Wydział Cywilny z dnia 10 grudnia 2015 r., w sprawie o sygn. akt X Ns 1376/15 poprzez ważne złożenie przedmiotu świadczenia do depozytu.

Tym samym nie jest możliwe ponowne spełnienie świadczenia przez Województwo Warmińsko-Mazurskie na rzecz podwykonawców, w tym jak tego żądają podwykonawcy - ze środków własnych.

Pomimo to, mając na względzie kontekst społeczny sporu, Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego podjął działania zmierzające do umożliwienia faktycznego przepływu środków pieniężnych na rachunki bankowe podwykonawców. W wyniku porozumienia poczynionego w dniu 19 kwietnia 2016 r. dzięki inicjatywie Zarządu Województwa Strony rozpoczęły i prowadziły negocjacje, w rezultacie których wypracowano prawną koncepcję wypłaty środków pieniężnych podwykonawcom.

W dniu 9 maja 2016 r. podwykonawcy drogą mailową poinformowali zespół negocjacyjny Województwa Warmińsko-Mazurskiego, iż podpisanie porozumienia uznają za bezcelowe i zmuszeni są do kontynuowania akcji protestacyjnej oraz uruchomienia innych dostępnych środków mających na celu uzyskania należnego wynagrodzenia.

Dlatego wszelkie informacje podawane przez firmy podwykonawców, iż Województwo Warmińsko - Mazurskie zatrzymało należne im wynagrodzenie należy uznać za całkowicie bezpodstawne, a co więcej naruszające dobre imię Zarządu Województwa.

Zarząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego pozostaje nadal w przekonaniu, iż spór można rozstrzygnąć na drodze polubownej, z zastosowaniem norm prawnych i z poszanowaniem prawomocnych orzeczeń sądowych.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (9) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. lito #1995599 | 46.112.*.* 19 maj 2016 00:24

  7560c jeszcze jezdzi? no szok. tylek adnie wyklepany ale rejestracja oryginalka widze.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. po szmal do ryżego #1995592 | 91.193.*.* 18 maj 2016 23:54

  olejcie te marne grosze, które się wam należą!! zgłoście się do ryżego na zieloną wyspę!! ryży to ten, na którego dwa razy głosowaliście i któremu nadal d.pę liżecie!! tenże ryży, przywiózł z brukseli miliardy €uro!! Rozdaje wszystkim, na lewo i prawo!! Da wam ile trzeba!! musicie jednak nadal mu to d.psko lizać!!

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Tak to się dzieje #1995479 | 83.24.*.* 18 maj 2016 19:52

  jak w-ce marszałkiem województwa zostaje osoba nie będąca Radnym Wojewódzkim tylko na zasadzie umowy koalicyjnej po-psl ( czytaj układom) .

  Ocena komentarza: warty uwagi (18) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. budowlaniec #1995236 | 18 maj 2016 12:45

  Niech marszałek i urzędnicy oddadzą pensje a jak im zabraknie na jedzenie i opłaty niech spróbują powołać zespół negocjacyjny w osiedlowym sklepie i w elektrowni.

  Ocena komentarza: warty uwagi (15) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. tipi #1995221 | 80.234.*.* 18 maj 2016 12:27

  Czy zostało to zgłoszone do prokuratury?w głowie się nie mieści żeby działy się takie rzeczy,każdy za swoja prace musi otrzymać wynagrodzenie!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (19) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Pokaż wszystkie komentarze (9)