środa, 5 sierpnia 2020. Imieniny Emila, Karoliny, Kary

Już dziś Dzień Sołtysa, czyli wielki dzień SuperSołtysów

2016-03-10 12:56:32 (ost. akt: 2016-03-11 08:47:24)

486 kandydatów, tysiące głosów — tak najkrócej można podsumować nasz plebiscyt na SuperSołtysa 2016. W piątek ogłosimy nazwiska laureatów.

Plebiscyt na SuperSołtysa 2016 pokazał, że nasi czytelnicy bardzo interesują się tym, co się dzieje wokół nich. I że wiedzą, że dobry gospodarz na wsi to skarb. Blisko pięciuset zgłoszonych sołtysów pokazuje to najlepiej. A ci najlepsi z najlepszych będą mogli dumnie przedstawiać się jako SuperSołtysi.

Wcześniej jednak, podobnie jak ci, którzy na nich głosowali, śledzili zmieniające się z dnia na dzień rankingi. Walka o zwycięstwo była zacięta i trwałą do ostatniej chwili.

Przypomnijmy, że w naszej zabawie wzięli udział mieszkańcy piętnastu powiatów: olsztyńskiego, działdowskiego, giżyckiego, szczycieńskiego, elbląskiego, lidzbarskiego, braniewskiego, gołdapskiego, oleckiego, węgorzewskiego, bartoszyckiego, ełckiego, iławskiego, piskiego i kętrzyńskiego.

Wszyscy kandydaci są ważni, dlatego chcemy o nich pamiętać. Będziemy odwiedzać tych, którzy nie zostali nagrodzeni. Zawitamy w ich miejscowościach i poprosimy, żeby opowiedzieli nam o swojej pracy sołtysa, bardzo ważnej i wciąż często niedocenianej. Stąd zresztą pomysł na plebiscyt — chcieliśmy pokazać gospodarzy wsi. I cieszymy się, że dla mieszkańców swoich wiosek są wyjątkowi i ważni.

Na podium są tylko trzy miejsca, ale u nas nie ma przegranych. Nie zdarzyło się, żeby jakiś kandydat na SuperSołtysa 2016 nie otrzymał głosów poparcia.

A Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów przygotowało niespodzianki dla laureatów.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród już w najbliższy piątek 11 marca, czyli w Dniu Sołtysa, w siedzibie „Gazety Olsztyńskiej” (ul. Tracka 5). 
Uroczystość będzie relacjonowana w naszej telewizji internetowej. W poniedziałkowym "Gazety Olsztyńskiej" zamieścimy obszerną relację z uroczystości.

at

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także