Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Zdecyduj, jak ma wyglądać Łynostrada!

2016-02-23 17:30:26 (ost. akt: 2016-02-23 16:45:06)

Autor zdjęcia: mat. prasowe

Łynostrada jest zwycięskim projektem ubiegłorocznej edycji Olsztyńskiego Budżetu Obywatelskiego. Organizatorzy przygotowali ankietę, w której każdy może zdecydować, jak mają wyglądać ścieżki rowerowe, trasy dla pieszych, a nawet, w jaki sposób cały teren ma być oświetlony. Głosowanie potrwa do końca lutego.

Trasa Łynostrady ma przebiegać wzdłuż brzegów rzeki Łyny. W pierwszym etapie przewidziano budowę ciągów pieszych i rowerowych. Jego zakończenie przewidziano jeszcze w tym roku. Społecznicy zakładają, że trasa połączy wszystkie tereny położone wzdłuż rzeki.

Trasa zaczynać się ma od Parku Centralnego do ul. Obrońców Tobruku, wraz z odnogą łączącą ul. Iwaszkiewicza. Przewidywany koszt inwestycji to 1 mln złotych, jednak ciągle nie wiadomo, jak długa będzie trasa Łynostrady. Członkowie stowarzyszeń liczą, że pojawią się dodatkowe środki, co umożliwiłoby wydłużenie ścieżki o kilkaset metrów.

- Wkrótce spotkamy się z urzędnikami i poruszymy również kwestię środków na projekt. Będziemy lobbowali za sfinansowaniem projektu z wcześniej już przewidzianej przez miasto puli, co pozwoli wydłużyć Łynostradę, a o to przecież nam wszystkim chodzi - wyjaśnia Krzysztof Suchowiecki z Forum Rozwoju Olsztyna.

Na początku lutego stowarzyszenia Wizja Lokalna oraz Forum Rozwoju Olsztyna uruchomiły ankietę, w której może wziąć udział każdy mieszkaniec Olsztyna. Do tej pory głos oddało ponad 800 osób.

- Do chwili obecnej ankietę wypełniło ponad 800 osób, a szacujemy, że liczba ta osiągnie docelowo około 1000 osób. Opinia mieszkańców choć stanowić ma jedynie drogowskaz dla miejskich planistów, którym wyniki ankiet przekażemy po zakończeniu akcji, będzie jednak znaczącym głosem w dyskusji nad ostatecznym kształtem tych terenów - mówi Rafał Ostoja-Lniski, koordynator badań ze stowarzyszenia Wizja Lokalna.

Ankietę można znaleźć >>> tutaj


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. xyz #1939860 | 81.190.*.* 25 lut 2016 14:07

  naturalna siła,,,,,,,,, jedynie reklama tego miejsca potrzebna.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. JAM #1938868 | 81.190.*.* 24 lut 2016 09:41

  Czerwoni to specjaliści w rozrzutności nie swojego. Tak było i tak nadal zostanie dopóki ta zaraza się nie oświeci. Oczywiście wiedzą nie światłem.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Proponuję #1938845 | 81.190.*.* 24 lut 2016 09:08

  tramwaj wodny na Zatorze bo dojazd tam samochodem jest dużym wyzwaniem.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Kolejny #1938843 | 81.190.*.* 24 lut 2016 09:06

  wodotrysk. Tu potrzeba infrastruktury dla biznesu by tworzyć nowe miejsca pracy. Na gadżety trzeba zarobić a nie zadłużać ciągle miasto. Powinno się zrobić porządek z komunikacją w mieście i drogami bo Olsztyn stał się mało atrakcyjny dla inwestorów. Dojdzie do tego, że tylko spalarnie odpadów będą u nas stawiać. Przypomina to sytuację gdy młodzieniec kupi stare auto i zamiast zrobić niezbędne naprawy, kupuje tuningowe gadżety by wyróżniać się w tłumie. Wsiowy tuning jak widać nie tylko do samochodów się odnosi.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. gekon #1938808 | 213.184.*.* 24 lut 2016 08:19

  Nie chcę tam asfaltu, polbruku i betonu. Wygląda naturalnie i niech tak zostanie. Jedynie w niektórych miejscach potrzeba ją poszerzyć żeby można było się bezpiecznie mijać, przy mostach brakuje lepszego "zejścia" ze ścieżki na chodnik. I pod mostem przy szpitalu jest bałagan. Ewentualnie pod mostami kilka lampek ledowych mogło by zawisnąć. Wystarczy na to kilkanaście tysięcy. Nie trzeba defraudować miliona i robić kolejnego tramwaju. W tym miejscu nie potrzebny jest postęp. Urok tego miejsca polega na tym, że nie ma tam urzędniczych pomysłów ludzi których tam nigdy nie było.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)