Quantcast

Niedziela, 27 września 2020. Imieniny Damiana, Mirabeli, Wincentego

Reporter GO: Choremu Kacprowi, koledzy przygotowali wyjątkową "osiemnastkę"

2016-02-18 20:00:13 (ost. akt: 2016-02-19 17:13:48)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Ryk silników, balony unoszące się w powietrzu i gromkie „Sto lat!”, śpiewane przez kilkadziesiąt gardeł — taką niespodziankę od swoich kolegów otrzymał Kacper Hajduk, który od ubiegłego roku walczy z genetycznym zanikiem mięśni i nowotworem złośliwym.

W czwartkowy poranek wewnętrzny dziedziniec Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala Dziecięcego w Olsztynie wypełnił się kilkudziesięcioosobowym tłumem. Wszyscy przyjechali odwiedzić w szpitalu kolegę Kacpra Hajduka, by wspólnie z nim świętować osiemnastkę, a przynajmniej złożyć mu życzenia.

Od ubiegłego roku Kacper walczy z genetycznym zanikiem mięśni, a od niedawna również z nowotworem złośliwym z przerzutami. Jest po 4 chemioterapiach, 2 operacjach i transfuzjach krwi.

Radości z wizyty tylu przyjaciół syna nie kryła mama Kacpra, pani Małgorzata. — Od dziecka otaczał się sporą grupą ludzi, był lubiany, ale nie myślałam, że aż tak — wyznała.

Więcej o czwartkowym świętowaniu osiemnastki pod olsztyńskim szpitalem, jak i o samej historii Kacpra Hajduka, znajdziecie w artykule Łukasza Wieliczko, który pojawi się w piątkowym wydaniu "Gazety Olsztyńskiej" - dostępnym również w formie elektronicznej na KupGazete.pl!

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także