Piątek, 29 maja 2020. Imieniny Benity, Maksymiliana, Teodozji

Wizyta Pakistańczyków w regionie wzbudziła prawdziwą burzę

2016-02-16 18:30:13 (ost. akt: 2016-02-17 09:32:45)
Zdjęcie jest illustracją do treści

Zdjęcie jest illustracją do treści

Autor zdjęcia: Grzegorz Kwakszys

Prawdziwą sensację wywołała niedzielna wizyta Pakistańczyków w Bartoszycach, Korszach i Giżycku. Ludzie zatrzymywali się na ulicy i robili gościom zdjęcia, tak jakby przyjechały do nas gwiazdy amerykańskiego kina. Wizytę gości z Pakistanu potwierdziła straż graniczna, która sprawdziła dokumenty obywateli Pakistanu, Turcji i Niemiec.

14 lutego do Bartoszyc, Korsz i Giżycka zawitali goście z zagranicy. Ze srebrnego volkswagena sharana, z niemieckimi tablicami, wyszło kilku młodych mężczyzn. Swoim ubiorem natychmiast wzbudzili zainteresowanie okolicznych mieszkańców. Ludzie zaczęli natychmiast robić zdjęcia, niektórzy wykrzykiwali w stronę gości obraźliwe hasła. Emocje wzbudziła też modlitwa turystów na jednej z okolicznych stacji benzynowych.

Po kilkunastu minutach na miejscu pojawiła się straż graniczna. Funkcjonariusze sprawdzili dokumenty czterech obywateli Pakistanu, jednego obywatela Niemiec i jednego Turka. Zdjęcia z wizyty pojawiły się w Internecie wzbudzając prawdziwą lawinę komentarzy.

Oto fotografia mająca
Fot. anonimowy uzytkownik Spotted Bartoszyce na facebooku
Oto fotografia mająca "udowodnić", że "uchodźcy" setkami przybyli na Warmię i Mazury.

Jedno ze zdjęć, które pojawiło się na Facebooku

Niektórzy z mieszkańców zaczęli snuć teorie spiskowe w sprawie niedzielnej wizyty - Turyści z Pakistanu wzięci za "uchodźców"







Nastroje anty-muzułmańskie od kilku lat z niepokojem śledzi profesor Selim Chazbijewicz, politolog, pisarz, publicysta i nauczyciel akademicki narodowości tatarskiej.

— Ludzie się wystraszyli, a stąd był tylko krok do eskalacji nienawiści i to się właśnie dzieje — nie ma wątpliwości Chazbijewicz. — Nie jestem w stanie sobie wyobrazić, jakie zagrożenie miałoby wiązać się z pojawieniem się kilku czy kilkunastu takich osób na ulicach. Zupełnie inne problemy pojawiają się w przypadku gdy miałyby być ich tysiące, bo w takiej grupie mogą się znaleźć różni ludzie. Przestrzegam jednak przed tłumaczeniem złych zachowań, które przecież zdarzają się wśród wyznawców każdej religii- samą tylko religią — dodaje profesor.


Czy Polacy są jednorodnym narodem? Czego boją się mieszkańcy? O tym przeczytacie w środę w Gazecie Olsztyńskiej. Gazeta dostępna także w formie elektronicznej na Kupgazete.pl


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (77) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. znawca tematu #1935182 | 86.15.*.* 19 lut 2016 01:27

  W myśl profesora "Przestrzegam jednak przed tłumaczeniem złych zachowań, które przecież zdarzają się wśród wyznawców każdej religii- samą tylko religią — dodaje profesor." mam to: Nie każdy muzułmanin to terrorysta, ale każdy terrorysta to muzułmanin.

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. BUHAA #1934503 | 81.15.*.* 18 lut 2016 11:03

  JA W KRAJU 3 ŚWIATA SIĘ ZACHOWALI... REAKCJA LUDZI JA GDZIEŚ TUBYLCÓW W ZIMBABŁE W AFRYCE.

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. WSTYD I SZOK #1934502 | 81.15.*.* 18 lut 2016 11:02

  ZACOFANIE I GŁUPOTA LUDZKA NIE ZNA GRANIC .

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Revera #1934379 | 31.1.*.* 18 lut 2016 09:09

   Turyści z Pakistanu..... He he. Paru kolesi o ciemniejszej karnacji założyło prześcieradła i urządzili performens. Modlitwa na stacji benzynowej! Do dystrybutora chyba....

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. do IP 83.9 #1934123 | 77.253.*.* 17 lut 2016 22:11

    koleś o IP 83.9 to znany w okolicznych wioskach fan Grzybowicza. Jego matka pracuje na szmacie w ratuszu. Widzę że nawet jest fanem islamistów

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (77)