Niedziela, 23 lutego 2020. Imieniny Damiana, Romana, Romany

Centrum Praskie Koneser pokazuje, że można budować dobrze i ładnie

2016-01-08 10:31:20 (ost. akt: 2016-01-08 10:39:38)

Autor zdjęcia: BBI Development

Centrum Praskie Koneser zostało laureatem konkursu „Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015” w kategorii zabudowa zgodna z zasadą zrównoważonego rozwoju. Projekt łączy przestrzeń mieszkaniową, handlową, biurową i kulturalną.

Ogólnopolski konkurs „Najlepszy Projekt Mieszkaniowy 2012-2015”, który organizuje Polski Związek Firm Deweloperskich, odbył się po raz drugi. Jego celem jest wyłonienie najbardziej przyjaznej mieszkańcom, interesującej architektoniczne i proekologicznej inwestycji. Wyróżniane są projekty, które stwarzają idealne warunki do mieszkania, gwarantują użyteczność, a także współgrają z nowoczesnym rytmem dynamicznie zmieniających się miast.

Konkurs to także dobra okazja na zaprezentowanie przyszłym klientom inwestycji deweloperskich. Mimo że odbyła się dopiero jego druga edycja, konkurs wyróżnia się wysoką jakością merytorycznej oceny zgłoszonych projektów. Rada konkursowa nie zwraca bowiem uwagi wyłącznie na stronę wizualną, czujnemu oku specjalistów nie unikają także niewidoczne na pierwszy rzut oka niuanse techniczne czy walory architektoniczne.

Nagrodę w kategorii zabudowa zgodna z zasadą zrównoważonego rozwoju otrzymał wielorodzinny budynek mieszkalny zrealizowany przez spółkę deweloperską BBI Development w ramach Centrum Praskie Koneser.

— To wielka satysfakcja otrzymać deweloperskiego Oscara w jednej z najtrudniejszej kategorii, jaką niewątpliwie jest zabudowa zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju — mówi Rafał Szczepański, wiceprezes BBI Development. I dodaje: — Niedawno inna zrealizowana przeze mnie inwestycja, Rezydencje Warmińskie w Pluskach, otrzymała prestiżową nagrodę w plebiscycie zorganizowanym przez „Gazetę Olsztyńską”, także za inwestycję przyjazną środowisku. Budowanie zgodnie z zasadami zrównoważonego rozwoju to znak firmowy realizowanych przez mnie inwestycji, zarówno w Warszawie, jak i tu na miejscu, na Warmii.

Centrum Praskie Koneser przechodzi obecnie gruntowną rewitalizację, za którą odpowiada BBI Development SA i Grupa Liebrecht&wooD. Przez lata Fabryka Wódki Koneser była potentatem w produkcji wysokogatunkowego alkoholu. W Monopolu stworzono klasyczne i szlachetne kompozycje wódek: Wyborowej, Luksusowej, Żubrówki. Z kolei w znajdującej się tam Mennicy Państwowej wybito pierwszego, polskiego złotego w II Rzeczypospolitej Polskiej.

Koneser to miejski, wielofunkcyjny kwartał typu mixed-use, który łączy przestrzeń mieszkaniową, handlową, biurową i kulturalną. Projekt w sercu warszawskiej starej Pragi to adaptacja postindustrialnych budynków fabrycznych i nowoczesne obiekty, które wpisują się w zabytkową przestrzeń miasta. W niedługim czasie obok tzw. loftów i soft-loftów powstaną nowoczesne biura, lokale gastronomiczne, kameralne butiki, a także eleganckie salony mody, punkty usługowe, lifestylowy hotel i centrum eventowe.

Warto także dodać, że w zabytkowym kompleksie z czerwonej cegły swoje miejsce znalazł start-upowy Campus Warsaw, jeden z najbardziej prestiżowych projektów Google. Znajdzie się tam także jedno z najnowocześniejszych muzeów, a dokładnie Muzeum Polskiej Wódki. Koneser może pochwalić się lokalizacją, znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie nowo otwartej stacji metra Dworzec Wileński, w odległości zaledwie kilku minut od ścisłego centrum Warszawy.
Przypomnijmy, że głosami czytelników „Gazety Olsztyńskiej” inwestycja Rezydencje Warmińskie w Pluskach, którą zrealizował Rafał Szczepański, została laureatem naszej akcji Inwestycje 25-lecia w kategorii inwestycja przyjazna środowisku.

MP
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. PatrykWierzejski #1910563 | 89.78.*.* 19 sty 2016 15:54

    Moim zdaniem trzeba odwiedzić Ząbkowską by naprawdę docenić to co się wydarzyło w Koneserze. Ten kompleks dosłownie dostał drugie życie w czasie tej rewitalizacji a dodatkowo wszystkie elementy które się tam znajdą czyli sklepy, kawiarnie itd.. będą dostępne dla każdego mieszkańca okolicy. Nie wspomnę tu już o tym jak wiele inwestycji przyciągnie na Pragę właśnie ta zmiana na Ząbkowskiej. Oczywiście można doszukiwać się detali które nam się nie do końca podobają ale ostatecznie wszyscy wiemy że rewitalizacja Konesera to dla Prago strzał w 10!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. allensteiner #1902470 | 88.156.*.* 9 sty 2016 11:38

    Na zdjęciu piękne budynki: (piękny) blok przy (pięknej) kamienicy a między nimi betonowa ścieżka. To dla ludzi? Czy klatkowa hodowla drobiu? Litości, panowie deweloperzy!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz