Poniedziałek, 3 sierpnia 2020. Imieniny Augustyna, Kamelii, Lidii

Największy projekt rowerowy w Polsce gotowy do końca roku!

2015-12-03 07:00:00 (ost. akt: 2015-12-02 19:13:16)

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Green Velo to największy projekt rowerowy w Polsce. Odcinek, który powstał na Warmii i Mazurach ma prawie 400 kilometrów i jest już prawie gotowy. Gustaw Brzezin, marszałek województwa warmińsko-mazurskiego podsumował inwestycję.

Warmińsko-mazurski odcinek Wschodniego Szlaku Rowerowego Green Velo jest już praktycznie gotowy. Jego długość w naszym regionie liczy już ponad 395 kilometrów i biegnie między innymi przez Elbląg, Bartoszyce, Węgorzewo, Gołdap. Całkowity koszt inwestycji to 86 mln złotych, z czego 80 mln to dofinansowanie unijne. Pozostała kwota to wkład samorządu województwa.

— To faza końcowa, do końca roku szlak będzie ukończony — mówił marszałek. I dodał: Możemy pochwalić się trasą, gdzie na rowerzystów czeka szereg udogodnień technicznych. Są tam zarówno punkty w których można serwisować rower, albo gdzie można odpocząć. To atrakcja nie tylko w skali kraju, ale i Europy.

Powstała także cała infrastruktura: Miejsca Obsługi Rowerzystów, stojaki). Trasę odpowiednio oznakowano i połączono z dworcami, parkingami i atrakcjami turystycznymi.

Więcej o szlaku Green Velo w czwartkowym wydaniu Gazety Olsztyńskiej.
Czytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (14) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. turysta #1872736 | 81.190.*.* 3 gru 2015 19:11

  super ,dowiedziałem sie że ukończono etap tego szlaku ale nic na temat trasy ,którędy biegnie ten szlak i gdzie jest mapa, czy to juz przerasta możliwości autora ? ta gazeta schodzi na bruk ,coraz mniej pełnych i treściwych informacji w zamian ogolniki bez konkretów, mało mnie interesue to że marszałek cos tam podpisał, gdzie jest opis szlaku??

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wyborca #1872578 | 195.225.*.* 3 gru 2015 16:12

  Największa inwestycja W-M w okresie 30 lat.. Brawa dla włodarzy regionu. Żądamy ścieżki rowerowej do Pekinu.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. eeeras #1872366 | 31.61.*.* 3 gru 2015 13:03

  hahahahahaha

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. szlaban #1872352 | 217.99.*.* 3 gru 2015 12:55

  sciezki po nasypach orneta ketrzyn a nie chodnik i barierki chore kiedy drezyny do wegorzewa http://drezynyrowerowe.pl Kr ótki opis Największa w Polsce turystyczna wypożyczalnia drezyn rowerowych na odcinku 50 km linii kolejowej 108 od Zagórza do Krościenka z bazą w Uhercach Mineralnych

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. A to ciekawe... #1872280 | 5.172.*.* 3 gru 2015 11:31

  Region Warmii i Mazur jest najbardziej zacofanym regionem w całej Polsce i jednym z bardziej zacofanych w całej Unii !! Jak wody na pustyni brakuje tu dróg ekspresowych łączących region ze stolicą Polski i z innymi ważnymi ośrodkami miejskimi, brakuje dróg łączących region z autostradami brakuje dróg gminnych i powiatowych do codziennej obsługi mieszkańców regionu, sieć linii kolejowych i liczba połączeń kurczy się z roku na rok, są wsie w których zasięg sieci komórkowych jest tylko na najwyższym wzgórzu, a setki tysięcy osób nie mają dostępu do stałego łącza internetowego !!! Jedyną nieźle funkcjonującą branżą w regionie jest turystyka, choć tylko przez 4-5 miesięcy daje ona pracę i chleb ludziom w niej działającym. Największymi pracodawcami w regionie (nie licząc fabryki Michelin) są urzędy (sic!), a dokładnie urząd marszałkowski, urząd wojewódzki, urzędy miast... TO CHORE !!! Brakuje tu infrastruktury technicznej, brakuje infrastruktury społecznej, brakuje wszystkiego co w XXI wieku w blisko 40 milionowym kraju leżącym w centrum EUROPY powinno być STANDARDEM !!! Odpowiedzią władz regionu z Panem Brzezinem na czele na rozwiązanie tychże bolączek i problemów jest budowa 400 km ( co za bezsens !) leśnych ścieżek dla rowerów... Czy to przedsiębiorcy z regionu którzy jeszcze mają siłę walczyć i jakoś dają radę przetrwać w tych szalenie trudnych warunkach mają wsiąść po pracy na rower i w ramach odstresowania przepedałować w tę i we w tę po tej trasie, czy może bezrobotni zdesperowani mieszkańcy regionu mają kupić sobie rower i aby zapomnieć o problemach życia codziennego jeździć od wschodu do zachodu słońca podziwiając tę doprawdy niezwykłą inwestycję będącą szczytem możliwości władz regionu ???

  Ocena komentarza: warty uwagi (7) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (14)