Poniedziałek, 18 lutego 2019. Imieniny Konstancji, Krystiana, Sylwany

Czy wy wiecie, że pierwszaki są w Gazecie?

2015-10-14 14:00:21 (ost. akt: 2015-10-15 17:16:13)

W czwartek 15 października w "Gazecie Olsztyńskiej'' ukażą się zdjęcia tegorocznych pierwszoklasistów. 
Uczniom klas pierwszych zostanie poświęcony dodatek ,,Gazeta Pierwszaka''.


W naszym dodatku publikujemy zdjęcia uczniów klas pierwszych ze szkół w Olsztynie i powiatu. Tymczasem sprawdziliśmy, jakie nastroje panują w Szkole Podstawowej nr 10 w Olsztynie na dzień przed ukazaniem się Gazety.

— Cały czas zerkałam do kiosku i pytałam, czy jest już Gazeta z pierwszakami — przyznaje Agnieszka Opalach, mama Maćka. I dodaje: — Synek jeszcze nigdy wcześniej nie był w Gazecie, tym bardziej jest to dla nas wielka radość. Po zrobieniu zdjęć bardzo się cieszył.

Inni byli bardzo zaskoczeni naszą wiadomością. — Nie wiedziałam, że mój Paweł będzie w Gazecie. Wspominał, że przyjeżdżał do szkoły fotograf, ale nie miałam pojęcia, że te zdjęcia będą opublikowane — pani Anna, mama pierwszoklasisty nie kryje zdziwienia. I zapewnia: — Kupię „Gazetę Olsztyńską” w czwartek na pewno! Będziemy się chwalić dziadkom i dalszej rodzinie. 


Na czwartkowe wydanie czeka również Mariola Bałabarz, mama Marty. — Córka się chwaliła, że zdjęcia które jej robiono będą w Gazecie, ale nie wiedzieliśmy, kiedy. Marta kazała sobie do tego zdjęcia założyć ładną bluzeczkę. Cały czas dopytuje się, kiedy ukaże się ta Gazeta.


Naszą akcję zachwala Iwona Fąfara, wychowawczyni klasy Ic. — To jest bardzo fajny pomysł. Myślę, że takie zdjęcia w Gazecie to atrakcja dla dziadków tych dzieciaków. Same dzieci dopytują, kiedy Gazeta się ukaże — mówi pani Iwona. I dodaje, że jej córki, obecnie czwartoklasistki też mają taką pamiątkę.

A jak czują się sami pierwszoklasiści na chwilę przed wydaniem Gazety z ich zdjęciami?
 — Powiem rodzicom, babci i dziadkowi, że będę w czwartek w Gazecie — zapewnia Igor Rogoziński z Ic. I wspomina, że do zdjęcia założył specjalnie koszulę w kratkę. 


Przygotowania do zdjęć nie ominęły także Pauliny z Ic, która na sesję zdjęciową zaplotła sobie warkoczyki. — Mama nawet mi nakręciła włosy! — śmieje się dziewczynka. 


Wojtek Kruk z tej samej klasy mówi, że nie może doczekać się już czwartku. — Bo wtedy będzie moje zdjęcie w Gazecie. 

Weronika Szybylska twierdzi, że zdążyła się wszystkim pochwalić, że jej zdjęcie zostanie wydrukowane. — Mówiłam mamie, tacie, babci i dziadkowi, że będą zdjęcia ze mną i z moją klasą — przyznaje.

Przypominamy: „Gazeta Pierwszaka” ukaże się 15 października i można będzie ją kupić z „Gazetą Olsztyńską”. W ciągu kolejnych dni trafi do szkół w Olsztynie i powiecie. To będzie nasz prezent dla pierwszaków.


Aleksandra Tchórzewska
Polub nas na Facebooku:

Źródło: Gazeta Olsztyńska

Zobacz także