Poniedziałek, 30 marca 2020. Imieniny Amelii, Dobromira, Leonarda

Za nami I Warmińsko - Mazurski Dzień Profilaktyki

2015-10-04 11:51:02 (ost. akt: 2015-10-04 16:02:20)

Autor zdjęcia: Przemysław Getka

W sobotę w Olsztynie odbył się I Warmińsko- Mazurski Dzień Profilaktyki. Spotkanie otworzyła Wioletta Śląska - Zyśk, wicemarszałek województwa, która jest ambasadorką akcji Bezpieczna Przyszłość. Prelegentami byli wybitni specjaliści z zakresu różnych chorób. Wszyscy zgodnie potwierdzili, że nasze zdrowie w większości przypadków jest zwierciadłem naszego stylu życia.

- Nadal czeka na nas dużo pracy, ale świadomość społeczeństwa wzrasta. Akcje jak dzisiejsza, są bardzo potrzebne. Inicjatywa, która odbyła się po raz pierwszy jest bardzo ważna, zasługuje na uznanie i mam nadzieję, że tego typu przedsięwzięcia będą odbywały się cyklicznie. Uważam, że dostęp do specjalistów i takich inicjatyw powinien być możliwy także w mniejszych miejscowościach regionu – przekonywała Wioletta Śląska-Zyśk.

Gości i prelegentów przywitała z ekranu lek. med Anna Słowińska, pomysłodawczyni akcji. Tym razem zatrzymały ja obowiązki, ale od początku wspierała naszą akcję. - Mam nadzieję, że to dla wielu osób będzie sposób na zapoczątkowanie zdrowego trybu życia – wyraziła nadzieję.

W przerwie między wykładami specjalistów znalazł się czas na atrakcje, które czekały w sąsiedniej sali. A przygotowała je m.in. Fundacja „Przyszłość dla Dzieci”. Pojawiło się też Stowarzyszenie „Amazonki”, Stowarzyszenia Mężczyzn z Chorobami Prostaty „Gladiator", ekspertki z „Florame” i ratownicy medyczni.

Więcej o I Warmińsko- Mazurskim Dniu Profilaktyki w poniedziałkowym wydaniu Gazety Olsztyńskiej.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także