Quantcast

Wtorek, 20 października 2020. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Druga Złota Zasada. Jako pieszy zawsze upewniam się, czy mogę bezpiecznie przejść przez drogę

2015-09-03 14:00:00 (ost. akt: 2015-09-03 10:24:23)

Jako pieszy zawsze upewniam się, czy mogę bezpiecznie przejść przez drogę. To druga Złota Zasada Zwierzaka. Ma ona przypominać dzieciom, jak trzeba uważać na przejściu dla pieszych.

Druga zasada żubra Benedykta zwraca uwagę dzieci na to, że ich bezpieczeństwo podczas przechodzenia przez drogę zależy przede wszystkim od upewnienia się, czy aby na pewno nie nadjeżdża samochód.

— Przejście dla pieszych jest najbardziej właściwym miejscem do przekraczania ulicy. Jednak ani oznakowane przejścia, ani sygnalizacja świetlna nie dają stuprocentowej gwarancji bezpieczeństwa przy przechodzeniu przez jezdnię — wyjaśnia Beata Bublewicz. — Zawsze może pojawić się kierowca lekceważący przepisy ruchu drogowego, będący pod wpływem alkoholu, narkotyków lub po prostu chory. Dlatego w ruchu drogowym zawsze kierujmy się zasadą ograniczonego zaufania — dodaje posłanka.

„Zwierzak...” to jednak nie tylko konkurs! Dziś miała miejsce premiera drugiego odcinka audiobooka „Zwierzak za kierownicą”, w którym głosu użyczyli zwierzakom Beata Bublewicz, Krzysztof Hołowczyc, Maciej Wisławski i Wojciech Jermakow.


W konkursie „Zwierzak za kierownicą” mogą wziąć udział przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjów. Możecie wspólnie stworzyć dzieło literackie: limeryk, krótki wierszyk, fraszkę, rymowankę, opowiastkę, albo dzieło plastyczne: rysowane, malowane, wyklejane lub wykonane inną techniką.

Do tworzenia prac plastycznych możecie wykorzystać obrazki stworów z zakładki „Wybierz zwierzaka” ze strony www.zwierzakzakierownica.eu albo samemu narysować czy namalować zwierza spotykanego w polskich lasach czy na polach. Najważniejsze, aby Wasz bohater wiedział, jak bezpiecznie zachować się na drodze.

Na laureatów konkursu czeka nagroda niespodzianka. Niebawem dowiecie się jaka.

Do przesyłania swoich prac wykorzystajcie formularze, które znajdziecie w zakładce „Zgłoś pracę”. Każda grupa może zgłosić dowolną liczbę wykonanych wspólnie prac. Na jej przesłanie macie czas do 16 maja 2016 roku. Uroczysty finał konkursu odbędzie się w czerwcu przyszłego roku.
Wszystko o konkursie na www.zwierzakzakierownica.eu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB