Quantcast

Poniedziałek, 28 września 2020. Imieniny Libuszy, Wacławy, Wacława

Na pewno namówimy jeszcze wiele osób

2015-08-11 15:33:41 (ost. akt: 2015-08-11 15:52:15)

Autor zdjęcia: Beata Szymańska

W Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zapanował we wtorek rockowy klimat! Pojawili się w nim muzycy z zespołu Transsexdisco, żeby oddać krew. Niestety, żaden z nich nie mógł tego zrobić. Nadal jednak będą promowali akcję.

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie miało we wtorek niezwykłych gości. Muzycy z zespołu Transsexdisco Damian Lange, wokalista, i Krystian Zemanowicz, basista, zmierzyli się ze swoją niechęcią do igieł i zdecydowali się oddać krew. I choć wyniki badań skutecznie im to uniemożliwiły, to jednak nadal jako ambasadorzy Gazetowego Klubu Dawców Krwi zamierzają zachęcać wszystkich do wizyty w RCKiK.

— Na naszym profilu na Facebooku na pewno zachęcimy jeszcze niejedną osobę do oddania krwi. Będziemy promowali tę akcję, bo to szczytna i potrzebna idea — zapowiedział Damian Lange. — Nie lubię igieł i sama decyzja o oddaniu krwi była dla mnie wyzwaniem, ale postanowiłem się przełamać. I muszę przyznać, że kiedy zobaczyłem procedurę oddawania krwi od środka, to już wiem, że nie jest to takie straszne — śmiał się. — Jeśli ktoś, podobnie jak ja, chce oddać krew, ale obawia się ukłucia, to warto tu przyjść i zobaczyć to na własne oczy, poczuć ten klimat i przekonać się, że stres jest większy, niż wymaga tego sytuacja.

— Szkoda, że się nie udało, ale mamy nadzieję, że takie akcje jak nasza zachęcą innych, żeby także spróbowali oddać krew — stwierdził po badaniach Krystian Zemanowicz. — Klimat centrum jest super, a obsługa bardzo miła, więc już samo to może pomóc poczuć się pewniej tym, którzy mają wstręt do igieł — podkreślił.

Żeby zostać naszym klubowiczem, wystarczy zgłosić się do centrum krwiodawstwa w Olsztynie, oddać krew i zgodzić na zdjęcie, które później opublikujemy w „Gazecie Olsztyńskiej”. Wszystkich chętnych zapraszamy do RCKiK przy ul. Malborskiej 2 (tel. 89 526 01 56). Pamiętajmy, że krew ratuje życie!

Ewelina Zdancewicz

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. bart #1792803 | 178.43.*.* 11 sie 2015 21:59

    byłem tam ^^

    ! - + odpowiedz na ten komentarz