Niedziela, 5 kwietnia 2020. Imieniny Ireny, Kleofasa, Wincentego

Przed nami kolejny, upalny weekend. Pamiętajmy o bezpieczeństwie!

2015-08-07 19:51:19 (ost. akt: 2015-08-07 19:48:27)

Autor zdjęcia: Kamil Zaręba

W ten weekend temperatury mogą przekroczyć nawet 35 stopni Celsjusza. Z upałem najlepiej radzić sobie nad wodą, ale pamiętajmy o rozwadze i przestrzeganiu podstawowych zasad bezpieczeństwa.

Meteorolodzy ostrzegają, że w ten weekend temperatura przekroczy 30 stopni i może zbliżyć się do 40. Wiele osób będzie szukało ochłody w wodzie. Dlatego służby apelują, aby kąpać się tylko w miejscach strzeżonych, tam gdzie nad naszym bezpieczeństwem czuwają ratownicy i pod żadnym pozorem nie wchodzić do wody po spożyciu alkoholu!

Od początku lipca w Polsce utonęło 147 osób. Do śmiertelnych wypadków dochodzi najczęściej na niestrzeżonych kąpieliskach, w rzekach, jeziorach i stawach. W miniony weekend utonęły 4 osoby.

Jak podaje MSW poprzednia fala upałów na początku lipca przyniosła tragiczny bilans wypadków nad wodą: podczas weekendu 4-5 lipca utonęło 37 osób, z czego aż 26 w niedzielę 5 lipca. Był to najtragiczniejszy dzień tych wakacji pod względem liczby utonięć.

Uważajmy również na drogach. Podczas jazdy w upale nasza koncentracja jest osłabiona. Musimy pamiętać również o tym, że często przy takich temperaturach topi się asfalt, a nagrzany układ hamulcowy sprawia, że hamulce są mniej skuteczne.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Plazowicz #1790458 | 88.156.*.* 7 sie 2015 22:47

    Dlaczego pozwala się kilku idiotom na skuterach terroryzować tysiącenosób na plaży? Zamiast odpocząć w ciszy, musimy słuchać jazgotu skuterów. Najgorsze jest to, że ci pajace o twarzach inteligentnych inaczej, muszą się popisywać przy samej plaży...

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. Opalacz #1790413 | 83.9.*.* 7 sie 2015 21:35

    Ukiel, plaża miejska, dziś godzina 14:00, wielka plama benznyny, tudzież oleju snuje się powoli po powierzchni jeziora, wokół bawiące się, zachłystujące dzieci i żadnego sanepidziowca. Ten, kto zezwolił na pływanie zdezelowanymi skuterami i innym dziadostwem po jeziorach słodkowodnych powinien mocno przy*ebać sobie w pierś.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz