Dalszy rozwój informatyzacji w Szpitalu Pulmonologicznym w Olsztynie

2015-05-20 00:00:00(ost. akt: 2015-05-22 10:57:47)
To już trzeci etap Informatyzacji w Samodzielnym Publicznym Zespole Gruźlicy i Chorób Płuc w Olsztynie. Celem projektu „Poprawa sprawności działania poprzez ucyfrowienie procesów pracy i zasobów informacyjnych” jest rozszerzenie o nowe funkcjonalności zintegrowanego systemu informatycznego Szpitala wraz z zakupem niezbędnego sprzętu. Innymi słowy zamiarem projektu jest wdrożenie aplikacji usprawniających działalność Szpitala w oparciu o nowoczesne programy informatyczne.
Ważnym zadaniem projektu jest e-kancelaria czyli elektroniczny obieg dokumentów służącego do zarządzania dokumentacją administracji Szpitala. Dzięki e-kancelarii możliwe jest przetwarzanie, przyjmowanie i odsyłanie dokumentów w postaci elektronicznej; składanie przez pacjentów e-wniosków o wydanie kopii lub odpisów dokumentacji medycznej w formie papierowej lub elektronicznej; załatwianie spraw administracyjnych z wykorzystaniem Internetu – ePUAP. Aby umożliwić działanie e-kancelarii zakupiono wysokiej klasy skanery oraz zainstalowano program FlowER MED na komputerach użytkowników systemu. Elektroniczny obieg dokumentów wpływa na ograniczenie ilości kserowanych i drukowanych dokumentów oraz na redukcję wykorzystania artykułów biurowych.

Kolejną aplikacją jest archiwum dydaktyczne dedykowane lekarzom oraz studentom wydziałów medycznych. Zawiera ono anonimowe informacje na temat zgromadzonych danych medycznych o prowadzonych hospitalizacjach z przebiegiem procesu diagnostyczno-terapeutycznego i zastosowanych metodach.

Z myślą o pacjentach została opracowana e-encyklopedia pacjenta, zawierająca informacje na temat najczęściej występujących chorób płuc, ich objawów i profilaktyce.

Udostępniliśmy również aplikację na urządzenia mobilne. Dzięki aplikacji pacjent ma dostęp - poprzez urządzenie mobilne - z zachowaniem określonych zasad wynikających z przepisów o ochronie danych osobowych (po zalogowaniu się) do informacji na temat Szpitala i edukacji prozdrowotnej oraz świadczonych usług medycznych. Aplikacja udostępnia informacje na temat własnych danych medycznych dotyczących hospitalizacji, porad, czy badań oraz informacji na temat kolejki oczekujących.

W ramach wdrożonego projektu zakupiliśmy 3 szt. skanerów, 6 szt. smartfonów, 5 szt. tabletów, laptop i projektor.

Obrazek w tresci






Obrazek w tresci




Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Glon #1738163 | 217.99.*.* 20 maj 2015 14:09

    Kolejna Galeria dobrze nam zrobi, tam bedzie przyjezdna bieda kupować, taki drugi manhattan ;-)

    odpowiedz na ten komentarz