Jak sobie radzimy z epidemią?

2020-03-30 11:32:06 (ost. akt: 2020-03-30 13:22:07)

Autor zdjęcia: Archiwum GM

Zapytaliśmy burmistrza Zalewa Marka Żylińskiego o to, jak gmina radzi sobie z obecną sytuacją i jakie do tej pory podjęte zostały działania.
Marek Żyliński, burmistrz Zalewa
— W zakresie kompetencji samorządowych w obecnej sytuacji, oprócz wykonywania wszystkich poleceń rządowych, (zamknięte szkoły i przedszkole) położyliśmy nacisk na prewencyjne zabezpieczenie ciągłości pracy poszczególnych jednostek samorządowych. Stosujemy, na tych stanowiskach pracy gdzie jest to możliwe, pracę zdalną. Opracowaliśmy wewnętrzne procedury zarządzania sytuacjami kryzysowymi poprzez 5-osobowy 24 godzinny sztab kryzysowy. Opracowaliśmy systemy pracownicze na ewentualne zastępstwa. Jednostki samorządowe i urząd pracują generalnie na podstawie nośników elektronicznych. Indywidualna korespondencja i pocztowa podlega 24-godzinnej kwarantannie. Indywidualne sprawy interesantów załatwiane są po wcześniejszym telefonicznym uzgodnieniu terminu i wcześniejszym merytorycznym przygotowaniu niezbędnych dokumentów i decyzji. Utrzymanie dostaw wody i odbiór ścieków komunalnych są prowadzone 24 godzinnym systemem brygadowym wymiennym, z zastrzeżeniem braku kontaktu bezpośredniego pomiędzy brygadami.


Wiesława Witos
w.witos@gazetaolsztynska.pl

Czytaj e-wydanie


Gazeta Olsztyńska zawsze pod ręką w Twoim smartfonie, tablecie i komputerze. Codzienne e-wydanie Gazety Olsztyńskiej, a w czwartek i piątek z tygodnikiem lokalnym tylko 2,46 zł.

Kliknij w załączony PDF lub wejdź na stronę >>>kupgazete.plW dzisiejszym wydaniu m.in.

Poprawka 177 zmienia zasady wyborów
Sejm przyjął w sobotę nad ranem pakiet antykryzysowy, a razem z nim poprawkę 177, która zmienia przepisy kodeksu wyborczego. Przegłosowali go zasypiający nad tabletami posłowie, bo głosowanie było zdalne. Teraz krytykują za nią rząd.

Boją się zarazy, ale handlują
Gdyby nie maseczki u części klientów i rękawiczki u sprzedawców, handlowy piątek na olsztyńskim targu przy ul. Grunwaldzkiej wyglądałby jak sprzed koronawirusa. Nawet minister rolnictwa prosi samorządowców, by bazary były nadal otwarte.

Maria Danielewicz, Przewodnicząca ORPiPDziękuję wszystkim za pomoc
Trudna jest sytuacja pielęgniarek pracujących w domowej opiece — mówi Maria Danielewicz, przewodnicząca Okręgowej Izby Pielęgniarek i Położnych w Olsztynie.


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5