Przed nimi jeszcze wiele atrakcji

2015-11-13 12:43:46(ost. akt: 2015-11-13 12:46:10)

Autor zdjęcia: Archiwum MGCK Zalewo

Miejsko - Gminne Centrum Kultury w Zalewie wychodząc na przeciw potrzebom społeczności lokalnej uruchomiło w swojej placówce od października tego roku nową bezpłatną formę spędzania wolnego czasu dla najmłodszych.Dzieci bawią się, działają i uczą.
Zajęcia w MGCK mają otwartą formę. Odbywają się raz w tygodniu. Animator przygotowuje plan pracy zgodnie z wiekiem dzieci i oczekiwaniami z ich strony. Do tej pory odbyły się już zajęcia sprawnościowe, zajęcia poprzez taniec, słowo czy też tetr. Samodzielnie tworzyły według własnego uznania zwierzątka z darów natury, drucikowe duszki i pająki czy tez jabłkowe lampiony.
— Są to dwugodzinne zajęcia animacyjne — tłumaczy Anna Brędowska z MGCK w Zalewie. — Animacja (z łac. anima – dusza, animo - ożywiam) to nic innego jak gry i zabawy ruchowe. W zabawie i grze dziecko uczy się postrzegania, porównywania, wnioskowania, opanowywania się, podejmowania decyzji i celowego działania, ale i bez żadnych zewnętrznych nacisków, rodzą się w nich zamiłowania, ambicje, hartuje się wola. W takim wydaniu jest to zabawa bez bakalarstwa. Dzieci za swoja pracę otrzymują punkty.


Więcej na ten temat w Gazecie Morąskiej


red
morag@gazetaolsztynska.pl

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. k m #1857484 | 83.24.*.* 14 lis 2015 09:59

    Niech się dzieci uczą bo może coś zaradza w przyszłości http://bintel.com.ua/uk/article/net-mogi ly-ne-bylo-ukraincev/

    odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5