Gmina wyróżniona w Błękitnym Spinakerze

2015-05-13 14:11:17(ost. akt: 2015-05-18 09:22:31)

Autor zdjęcia: Archiwum Urząd Miejski w Zalewie

W Centrum Olimpijskim PKOL w Warszawie podczas XLVII obrad Sejmiku Polskiego Związku Żeglarskiego została wręczona dla Gminy Zalewo nagroda przyznawana w konkursie Błękitnego Spinakera w kategorii Śródlądowa Impreza Roku 2014.
Nagrodę w imieniu samorządu Gminy Zalewo z rąk prezesa PZŻ Wiesława Kaczmarka odebrała przewodnicząca rady miejskiej w Zalewie Iwona Parzyszek. Nagroda została przyznana przez komisje żeglarstwa śródlądowego PZŻ za Żeglarski Dzień Dziecka w Zalewie nad jeziorem Ewingi, który odbył się 31 maja 2014r. Wyróżnienie to jest uznaniem dla działań Gminy Zalewo w popularyzacji żeglarstwa rekreacyjnego, jak i edukacji młodzieży w tworzeniu pozytywnego wizerunku turystyki żeglarskiej. Nagroda w konkursie Błękitnego Spinakera Gminie Zalewo została przyznana już po raz drugi. W 2013r. Gmina otrzymała nagrodę w kategorii Śródlądowe Regaty Roku 2013.  Obecnie w środowisku żeglarstwa polskiego Gmina Zalewo oceniana jest jako samorząd, który wzorowo wykorzystuje do swojej promocji bogactwo i walory jezior poprzez organizację imprez sportowych i turystycznych, coraz to wyższej rangi. Potwierdza to, że poczynania zgodnie z hasłem „Kurs na Zalewo” przynoszą efekt i są właściwym kierunkiem dalszych działań.
źródło: Urząd Miejski w Zalewie2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5