Trenują i grają mimo ograniczeń

2021-01-22 10:00:00(ost. akt: 2021-01-22 10:06:06)

Autor zdjęcia: Fot. LUKS Sport z Kulturą

Komisja Weryfikacyjna PZPN umożliwiła drużynie LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy pozostanie w Programie Certyfikacji PZPN dla szkółek piłkarskich. Pozwala na podnoszenie poziomu sportowego młodych zawodników.
— W obecnym czasie mogliśmy pozwolić sobie na treningi motoryczne, zajęcia piłkarskie oraz mecze kontrolne. Cieszą odbyte spotkania z rówieśnikami trenującymi na co dzień w zespołach Granicy Kętrzyn, Białych Orłów Warszawa, Mamr Giżycko oraz szkółką współpracującą z białostocką Jagiellonią – Akademią Młodego Piłkarza Białystok. Najbliższe mecze kontrolne rozegramy w Suwałkach z zespołem miejscowych Wigier (23 i 30 stycznia) — informuje trener Marek Ostrowski.

— Okres ferii pozwolił nam na wprowadzenie porannych zajęć motorycznych oraz wieczornych treningów piłkarskich. Urozmaicenie stanowiło przygotowanie boiska oraz integracyjne wypady na sanki — dodaje trener. — Dzięki dobrej i bardzo dobrej dyspozycji poszczególnych zawodników mieliśmy okazję świętować zwycięstwa we wszystkich rozegranych meczach sparingowych. Teraz czas na przeciwnika z bardzo wysokiego poziomu w krajowej piłce młodzieżowej, czyli suwalskie Wigry.

Podopieczni Pawła Cimochowskiego, którzy obecnie prowadzeni są przez Dariusza Koncewicza mają w swojej historii medal Mistrzostw Polski w rozgrywkach o Puchar Prezesa PZPN. Obydwa mecze, odbędą się na wyjeździe, co w obecnym czasie jest dla nas jedyną możliwością. Będą to ostatnie sprawdziany przed bardzo mocnym turnieju w stolicy Dolnego Śląska, w który wystąpimy obok czołowych akademii piłki nożnej z naszego kraju. Nasi wychowankowie w barwach ełckiej Rony 03, mieli okazję uczestniczenia również w wymagających sprawdzianach z Olimpią Elbląg, Escolą Varsovia oraz Jagiellonią Białystok.
Marek Ostrowski

Fot. LUKS Sport z Kulturą ZSO Wydminy


2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5