Uczniowie z Wydmin najlepsi w grze "Kolejowe ABC". Wygrali wyjazd do Augustowa

2020-10-05 15:27:46(ost. akt: 2020-10-05 15:34:45)

Autor zdjęcia: Andrzej Sprzączak

Uczniowie szkół podstawowych z całej Polski rywalizowali w grze mobilnej "Kolejowe ABC" o wyjazd klasy na zieloną szkołę do Augustowa. Konkurs trwał od 25 września do 4 października 2020 r.
Konkurs „Kolejowe ABC – Twoja kolej na podróż” skierowany był do dzieci ze szkół podstawowych z całej Polski. Zadaniem uczniów było zebranie jak największej liczby punktów w grze mobilnej dla swojej klasy.

Główną nagrodą jest udział w pięciodniowej zielonej szkole w Augustowie w terminie 26 – 30 października 2020 r. W trakcie zielonej szkoły przeprowadzone zostaną również zajęcia edukacyjne w ramach Kampanii Kolejowe ABC, dotyczące bezpiecznego korzystania z transportu kolejowego i poruszania się na terenie kolejowym oraz w jego okolicy. Nagrodami za zajęcie drugiego i trzeciego miejsca są pakiety edukacyjne dla całej klasy zawierające m.in. odblaski i książki edukacyjne.

Laureatami konkursu "Kolejowe ABC – Twoja kolej na podróż" są:
I miejsce - Szkoła Podstawowa w Wydminach
II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 4 w Międzyrzeczu
III miejsce - Szkoła Podstawowa w Kukowie


Aplikacja mobilna Kolejowe ABC wspomaga edukowanie dzieci i młodzieży z całej Polski w zakresie bezpieczeństwa na terenach kolejowych. Można ją pobrać z App Store (dla systemu iOS) oraz z Google Play (dla systemu Android).

Gra powstała w ramach projektu Kampania Kolejowe ABC realizowanego przez Urząd Transportu Kolejowego. Kampania jest współfinansowana ze środków europejskich.
Inform. prasowa

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5