Uczniowie z Wydmin laureatami projektu ,,Zdrowo jem, więcej wiem”

2017-10-03 11:49:32(ost. akt: 2017-10-03 11:53:47)

Autor zdjęcia: Arch. szkoły

Na terenie powiatu giżyckiego w roku szkolnym 2016/2017 zaproszenie do udziału w projekcie edukacyjnym przyjęli m.in. uczniowie klas 1a i 1b ze Szkoły Podstawowej w Wydminach.
Od kilku lat BOŚ patronuje i współfinansuje ogólnopolski projekt edukacyjny ,,Zdrowo jem, więcej wiem”. Głównym celem projektu jest edukowanie Polaków w zakresie zdrowego stylu życia. Kierując się zasadą ,,Czego Jaś się nie nauczy, tego Jan nie będzie umiał” organizatorzy projektu skierowali się do najmłodszych – uczniów klas 0 – 3.

Na terenie powiatu giżyckiego w roku szkolnym 2016/2017 zaproszenie do udziału w projekcie przyjęli m.in. uczniowie klas 1a i 1b ze Szkoły Podstawowej w Wydminach. Wraz z opiekunkami Iwoną Szulc i Ewą Radziewicz z dużym zaangażowaniem realizowali postawione przed nimi zadania. Starali się zachęcić uczniów szkoły oraz lokalną społeczność do zdrowego stylu życia, czyli dbania o zdrowe odżywianie i sprawność fizyczną. Ogromną pomoc i wsparcie otrzymali od swoich rodziców.

Spośród 3300 zgłoszonych do projektu zespołów komisja konkursowa doceniła pracę uczniów z Wydmin. Dzieci zdobyły 2 miejsce w etapie ZIMA oraz 8 miejsce w Grand Prix w kategorii ,,Zerówki i kl. 1”. Dzięki staraniom rodziców oraz hojności Wójta Gminy Wydminy, pana Radosława Króla uczniowie pojechali po odbiór nagrody do Warszawy.

Uroczystość wręczenia nagród odbyła się w gmachu Muzeum Żydów Polskich POLIN. Dzieci obejrzały wystawę w holu głównym muzeum oraz spektakl pantomimy pt. ,,Między owadami”. Nagrody siedemnastu zwycięskim zespołom wręczył prezes BOŚ – pan Mariusz Gierej. Dodatkową atrakcją wizyty w stolicy było zwiedzanie warszawskiego zoo, sponsorowane w ramach nagrody przez dyrektora ZSO w Wydminach, panią Elizę Szwed.
Zachęcamy wszystkich do podejmowania działań na rzecz zdrowego stylu życia.

Ewa Radziewicz

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Ania #2358823 | 83.6.*.* 25 paź 2017 14:08

    Cytat "Dzięki staraniom rodziców oraz hojności Wójta Gminy Wydminy, pana Radosława Króla uczniowie pojechali po odbiór nagrody do Warszawy." Chce napisać, że pieniądze gminy (nazwane jako hojność wójta) to publiczne pieniądze. Wójt w ramach gminy nie ma swoich pieniędzy, nie ma czegoś takiego jak środki na hojność wójta. Są publiczne pieniądze

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) odpowiedz na ten komentarz

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5