Nowe stroje i sprzęt sportowy trafiły do młodych sportowców

2015-09-07 12:14:45 (ost. akt: 2015-09-07 12:20:45)

Autor zdjęcia: Arch. prywatne

Sport z Kulturą ZSO Wydminy przez dwa najbliższe lata będzie występował pod patronatem Klubu Sportowego Orange.
Ogólnopolskim projektem wspierającym sport dziecii młodzieży, objęto na tym etapie konkursu pięćdziesiąt klubów z całego kraju. Wspólna inicjatywa rodziców, władz i trenerów klubu oraz przedstawicieli samorządu terytorialnego została doceniona przez sieć telekomunikacyjną za pozytywne oddziaływanie na integrację rodzinną i dbanie o zdrowie publiczne.

Głównymi odbiorcami programu są najmłodsi uczniowie Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach w wieku od 5 do 11 lat, którzy otrzymali pięćdziesiąt kompletów strojów sportowych a także sprzęt do treningów oraz gier i zabaw ruchowych. Sporym zainteresowaniem obecnie cieszy się również ciekawy sprzęt do zajęć ogólnorozwojowych, który będzie przydatny również w zajęciach dla osób starszych, głównie rodziców i dziadków młodych adeptów piłki nożnej. Spore zaangażowanie rodziców, pod przewodnictwem Pana Pawła Dziki; w akcję wpierającą rozwijanie aktywności ruchowej dzieci, pomogło w pozytywnym odbiorze naszej propozycji w oczach kapituły konkursowej. To właśnie wkład rodziców pozwolił na otrzymanie dodatkowego pakietu sprzętu sportowego, który będzie wykorzystywany na zajęciach wychowania fizycznego w najmłodszych klasach miejscowej szkoły.

Kolejnymi atrakcjami, czekającymi na uczniów ZSO w Wydminach przygotowanych przez sponsora, są m.in. spotkania z ciekawymi sportowcami, reprezentantami kraju w różnych dyscyplinach sportu, warsztaty i treningi w czołowych klubach piłkarskich w kraju oraz kolejny sprzęt sportowy a nawet programy wsparcia budowy i renowacji infrastruktury sportowej. Tutaj, nie bez znaczenia w konkursie były nasze obiekty sportowo - rekreacyjne, które świetnie funkcjonowały w okresie letnim. Mieliśmy w tym okresie możliwość goszczenia zespołów sportowych z Gdańska, Koszalina, Legionowa, Tych, Ełku i Warszawy. W ramach współpracy odbywały się treningi w takich dyscyplinach jak: piłka nożna i koszykowa, zapasy, kajakarstwo turystyczne i pływanie. Szeroką gamą zajęć organizowano na obiektach Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Wydminach i Gminy Wydminy.
Ewelina i Marek Ostrowscy


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5