Jasełka w Szkole Podstawowej w Nowicy

2015-01-08 13:51:24 (ost. akt: 2015-01-08 13:54:25)

Autor zdjęcia: Archiwum szkoły

Święta Bożego Narodzenia to czas strojenia choinki i śpiewania kolęd. To także czas na inscenizacje jasełek bożonarodzeniowych.
Święta Bożego Narodzenia to czas strojenia choinki i śpiewania kolęd. To także czas na inscenizacje jasełek bożonarodzeniowych.

19 grudnia - ostatni dzień w 2014r. dla uczniów Szkoły Podstawowej w Nowicy, rozpoczął się przedstawieniem jasełkowym, przygotowanym przez uczniów klas: I, II i III. Nad przygotowaniami czuwała p. Elżbieta Gut, a także p. Iwona Materna wraz z „zerówką”, p. Ołeksandra Bednarz z grupą uczniów uczęszczających na język ukraiński oraz p. Dorota Waldeck z dziećmi uczącymi się języka niemieckiego.

Aby, przybliżyć historię Bożego Narodzenia, uczniowie „przenieśli” widzów ponad dwa tysiące lat wcześniej do miasta zwanego Betlejem. W niewielkim miasteczku spełniły się przepowiednie proroków. Narodził się Syn Boży, oczekiwany Zbawiciel ludzkości, który przyszedł na świat, aby pojednać ludzi z Bogiem. Podczas przedstawienia wspólnie śpiewaliśmy kolędy i pastorałki, nie zabrakło również miłych życzeń, na ten szczególny czas.

Po części artystycznej głos zajęła pani dyrektor Marzena Wakieć, która życzyła nam wszystkim dużo zdrowia i pomyślności. Do życzeń dołączyła się również pani wójt gminy Wilczęta Beata Jarosz oraz przewodnicząca Rady Gminy pani Krystyna Kaczyńska.


Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając na braniewo.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się  informacją:

">kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Nowica

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5