Dzień Wiatraka w Wieliczkach

2018-07-03 09:54:13 (ost. akt: 2018-07-03 15:59:21)

Autor zdjęcia: Archiwum GOK w Wieliczkach

W sobotę 30 czerwca na stadionie w Wieliczkach odbył się Festyn Gminny Dzień Wiatraka połączony z jubileuszem 5-lecia zespołu Wielczanie.

Doniosłe wydarzenie 5-lecia zespołu Wielczanie zgromadziło wielu jego wielbicieli oraz zaprzyjaźnione zespoły ludowe z pobliskich gmin.

Na uroczystość obchodów przybył wójt gminy Wieliczki Jarosław Kuczyński, który wręczył zespołowi pamiątkową statuetkę i życzył dalszych sukcesów artystycznych.

Na scenie zaprezentowały się dzieci uczęszczające na zajęcia muzyczne do Gminnego Ośrodka Kultury w Wieliczkach. Następnie popis wokalno- instrumentalnych umiejętności dały młodzieżowe zespoły muzyczne Syndrom i Radioaktywni. Gościnnie wystąpił zespół Headless Babies z Warszawy, którego członkiem zespołu jest muzyk pochodzący z gminy Wieliczki.

Organizatorzy zadbali by nie zabrakło atrakcji dla dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszyły się urządzenia rekreacyjne. Zabawy i konkursy dla rodzin prowadziła grupa animatorów ,,Pióropusz” z Olecka. Oprócz nagród w konkursach dzieci dostały nieodpłatnie watę cukrową, popcorn, lody i lizaki. Wszyscy uczestnicy imprezy mogli skosztować pysznego bigosu.

Pierwsze miejsce w konkursie sprawnościowym ,,Rodzina to drużyna” zajęła rodzina Kozłowskich, drugie miejsce rodzina Misiukiewiczów, a trzecie rodzina Słabińskich.

Wiele atrakcji przygotowała również Państwowa Straż Pożarna z Olecka oraz Ochotnicza Straż Pożarna z Wieliczek. Były nimi: przejażdżki łodzią motorową, pokaz ratownictwa medycznego i strażacki tor przeszkód dla dzieci.

Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct-Olecko zorganizował stoisko z atrakcjami dla dzieci pod hasłem ,,Bezpieczne wakacje z numerem 112”.

Dzień Wiatraka zakończyła wspólna zabawa przy muzyce zespołów Nocny Patrol i Pasjon oraz DJ Kamil, które zapewniły bardzo dobrą zabawę do późnych godzin wieczornych.

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników. Zaloguj się.

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ? #2530372 | 188.146.*.* 4 lip 2018 10:26

    To w Wieliczkach jest jakiś wiatrak o którym nie wiem? Dawno dawno temu był w Markowskich ale to już historia.

    odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5