Nietrzeźwi rowerzyści wyeliminowani z ruchu

2020-05-15 12:03:13(ost. akt: 2020-05-15 12:46:14)

Autor zdjęcia: policja.pl

Nietrzeźwi rowerzyści wyjeżdżając na drogę stwarzają realne zagrożenie dla siebie, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego. Tacy rowerzyści wpadli w „ręce” policjantów. 42-latek miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie, natomiast 70-latek 1,5 promila.
Wczoraj 14 maja około godziny 16:00 policjanci referatu ruchu drogowego pełnili służbę w miejscowości Wielbark. W pewny momencie zauważyli jadącego slalomem rowerzystę. Mężczyzna, jak gdyby nigdy nic próbował ominąć policjantów. Funkcjonariusze natychmiast podjęli wobec niechronionego uczestnika ruchu drogowego interwencje. Już na wstępie mundurowi potwierdzili swoje przypuszczenia, od 70-latka wyczuwalna była silna woń alkoholu. Został od poddany badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Urządzenie wskazało, że mieszkaniec gminy Wielbark, miał w organizmie 1,5 promila.

Niespełna dwie godziny później, również w miejscowości Wielbark i dodatkowo na tej samej ulicy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej 42-letniego rowerzystę. Podczas rozmowy funkcjonariusze wyczuli od mężczyzny silną woń alkoholu. Nie mieli już wątpliwości, co do jego stanu trzeźwości. Badanie alkotestem potwierdziło, że 42-latek był nietrzeźwy. Miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości szczycieńscy funkcjonariusze ukarali obu Pantów mandatami karnymi w wysokości po 500 zł i zakazali dalszej jazdy. Ich samych zaś wraz z jednośladami przekazali pod opiekę najbliższych.2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5