70 lat Omulwi

2016-07-30 16:18:19 (ost. akt: 2016-07-30 12:22:22)

Autor zdjęcia: Archiwum

Futbolowa społeczność Wielbarka obchodziła w minioną niedzielę szczególne święto. 70 lat temu, w 1946 roku, działalność rozpoczęła miejscowa Omulew. Była to więc idealna okazja do świętowania i pochylenia się nad piękną historią klubu. A jeśli celebrować - to na sportowo.
24 lipca odbył się turniej piłkarski o Puchar Wójta, w którym zmierzyły się 3 drużyny: reprezentacja gminy Kozłowo, Wałpusza Jesionowiec oraz gospodarze.
Nim jednak zabrzmiał pierwszy gwizdek, głos zabrał prezes Karol Rzepczyński, by po chwili - minutą ciszy - oddać cześć Tadeuszowi Żulczykowi (ceniony działacz Omulwi i wierny kibic odszedł kilka dni temu). Niewiele później na boisko wkroczyli młodzi wychowankowie klubu, którzy stoczyli między sobą zacięty mecz pokazowy. Następnie rozpoczęła się już właściwa walka turniejowa, w której drużyny zmierzyły się systemem "każdy z każdym". Gospodarze w pierwszym meczu zremisowali z Kozłowem (2:2), by w drugim rozgromić gości z Wałpuszy (13:0) i pewnie zgarnąć złoto zawodów. Drugie miejsce wywalczyli kozłowianie, którzy po ciężkim meczu zwyciężyli (2:3) "brązowy" zespół z Jesionowca.
Tytuł króla strzelców powędrował do Andrzeja Sitarskiego (Omulew), natomiast najlepszym golkiperem zawodów uznano Kubę Pietrzaka (Wałpusza). Statuetka najwszechstronniejszego zawodnika trafiła do Robera Sobotki z Kozłowa.

Czytaj e-wydaniePochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5