Wiosenny pobór krwi w Wielbarku

2016-04-10 17:16:15 (ost. akt: 2016-04-10 17:23:59)
Wiosenna akcja poboru krwi w Wielbarku zorganizowana przez miejscowy Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku przyniosła prawie 24 litrów krwi.
W Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku odbyła się druga w tym roku akcja poboru krwi , w której wzięli udział zarówno mieszkańcy Gminy Wielbark jak również Honorowi Krwiodawcy z okolicznych gmin.

Akcja poboru rozpoczęła się tuż po godzinie 7, a zakończyła się cztery godziny później, na którą zgłosiło się około 60 osób, a pozyskano prawie 24 litrów krwi.
Do grona Honorowych Dawców Krwi dołączyły tym razem dwie Panie: Anna Krupińska i Justyna Matłoch.

Tradycyjnie już podczas akcji zbierano plastikowe nakrętki, które zostaną przekazane potrzebującemu dziecku. Wielbarski Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku istnieje już dziewiąty rok, tym bardziej cieszy fakt, iż pomimo upływającego czasu, wielbarskie akcje poboru krwi cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Z roku na rok przybywa nowych honorowych dawców krwi, którzy uzupełniają szeregi „stałych bywalców wielbarskich akcji poboru krwi”.
Dobra pogoda sprzyja wypadkom, dlatego tak ważne jest aby zachęcać innych do oddawania krwi, bo nigdy nie wiadomo kiedy my będziemy jej potrzebować.
Wielbarski Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku serdecznie dziękuje Honorowym Dawcom Krwi za przybycie na sobotnią akcję i już dzisiaj zaprasza 4 czerwca br. na kolejną.

Do zobaczenia w czerwcu

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


2001-2021 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5