Wchodził do bloków i podpalał różne przedmioty

2023-06-04 09:19:08(ost. akt: 2023-06-04 09:39:42)

Autor zdjęcia: KPP Węgorzewo

30-letni mieszkaniec Węgorzewa po spożyciu alkoholu i pod wpływem nerwów wybrał się na spacer, aby "przewietrzyć" głowę. W pewnym momencie wpadł na pomysł, wszedł do bloku i podpalił tam stojące na korytarzu kartony.
Następnie poszedł na inną klatkę schodową, gdzie podpalił wózek i stojące tam przedmioty. Potem ruszył dalej i powtórzył swoje zachowania.

Dzięki czujności, kojarzeniu faktów, pamięci do twarzy oraz zdarzeń jednego z dyżurnych węgorzewskiej komendy sprawca podpaleń został zatrzymany chwilę po zdarzeniu.

- Zanim policjant dotarł do pracy i objął stanowisko kierowania, zauważył na jednym z osiedli znanego mu mężczyznę, który przemieszczał się bez celu. Kiedy odebrał zgłoszenie o podpaleniach, od razu skojarzył fakty. Wysyłając patrol na interwencję wskazał mundurowym opis osoby podejrzanej o to zajście. Jak się okazało przypuszczenia dyżurnego potwierdziły się - opisuje w komunikacie węgorzewska Policja.

Mężczyzna przyznał się do podpaleń w trzech klatkach schodowych. 30-latek został zatrzymany i następnego dnia usłyszał zarzuty zniszczenia mienia. W klatkach schodowych mieszkaniec Węgorzewa podpalał m.in. kartony, wózki, buty itp. Zaprószony ogień robił dalej swoje. W każdym z pomieszczeń uszkodzeniu uległy ściany i instalacje elektryczne. Łącznie pokrzywdzeni oszacowali wartość strat na kwotę blisko 48 tys. złotych.

Sąd przychylił się do wniosku funkcjonariuszy i zastosował wobec 30-latka środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego. Zgodnie z art. 288 kodeksu karnego, za zniszczenie lub uszkodzenie czyjegoś mienia przewidziana jest kara do 5 lat pozbawienia wolności.
Źródło: KPP Węgorzewo

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5