Nowe stacje uzdatniania wody w gminie Pozezdrze

2023-05-09 13:02:56(ost. akt: 2023-05-09 13:08:09)

Autor zdjęcia: WMUW Olsztyn

W Pozezdrzu i Radziszewie odbyło się uroczyste otwarcie nowo wybudowanych stacji uzdatniania wody. Inwestycje otrzymały dofinansowanie z programu Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Jak informuje Urząd Wojewódzki w Olsztynie, dofinansowanie z budżetu państwa na budowę stacji uzdatniania wody w Pozezdrzu wyniosło 2 565 215,68 zł., a na budowę stacji uzdatniania wody w Radziszewie 617 000,00 zł.
Obiekty tego typu, w których zastosowano rozwiązania w zakresie nowoczesnej dezynfekcji wody, przyniosą znaczne korzyści mieszkańcom gminy. Sieć wodociągowa z własną stacją uzdatniania wody dają gminie sposobność uwzględnienia możliwości finansowych mieszkańców w kształtowaniu cen za wodę. Tego typu inwestycje są priorytetowe i strategiczne.
W wydarzeniu udział wzięli m.in.: senator Małgorzata Kopiczko, posłowie Wojciech Kossakowski i Jerzy Małecki, wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki i wójt gminy Pozezdrze Bohdan Mohyła.


- Cieszę się, że realizacja tych inwestycji była możliwa dzięki dobrej współpracy rządu z samorządem. Panu wójtowi oraz wszystkim osobom zaangażowanym w realizację projektu gratuluję pomyślnego zakończenia inwestycji. Życzę państwu satysfakcji z rozwoju gminy i kolejnych wartościowych przedsięwzięć – powiedział wojewoda Artur Chojecki.

Fot.WMUW w Olsztynie

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5