Strażacy z powiatu węgorzewskiego dostali nowe samochody i sprzęt

2023-03-30 09:34:15(ost. akt: 2023-03-30 10:15:52)

Autor zdjęcia: str. Marcin Waszkiewicz

Na placu Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie odbyła się uroczysta zbiórka z okazji wręczenia odznaczeń, promesy, przekazania samochodów pożarniczych oraz sprzętu do ratownictwa technicznego i chemiczno-ekologicznego.
Uroczystość rozpoczęła się złożeniem meldunku Błażejowi Pobożemu, podsekretarzowi stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, o gotowości pododdziałów do uroczystej zbiórki. Zebranych gości przywitał komendant powiatowy PSP w Węgorzewie mł. bryg. Kamil Pawlukanis.


W uroczystości wzięli udział: poseł Jerzy Małecki, podsekretarz stanu w MSWiA Błażej Poboży, wojewoda warmińsko-mazurskiego Artur Chojecki, komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Tomasz Komoszyński, dyrektor Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PFRON Mateusz Szkaradziński, zastępca komendanta wojewódzkiego PSP st. bryg. Tomasz Ostrowski, dyrektor Oddziału Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Olecku Robert Nowacki, prezes zarządu Banku Spółdzielczego w Węgorzewie Wojciech Wolski, samorządowcy ze starostą Marzenną Supranowicz na czele, duchowieństwo, przedstawicieli służb i instytucji oraz podmiotów współpracujących.


Podczas uroczystości została wręczona promesa dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Budrach, która została ujęta w wykazie planowych zakupów samochodów ratowniczo-gaśniczych na rok 2023. Kwota dofinansowania na zakup lekkiego samochodu ratowniczo-gaśniczego to 400 000 zł.

Dofinansowanie składa się z następujących źródeł: środki własne oraz samorządowe – 200 000 zł; środki finansowe z Narodowego i Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej – 200 000 zł.

W kolejnej części spotkania - zgodnie z przyjętą strategią rozwoju ochrony przeciwpożarowej na terenie województwa warmińsko-mazurskiego w celu podniesienia gotowości operacyjnej na terenie powiatu węgorzewskiego - zostały przekazane:
- Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Węgorzewie ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4 GCBA-Rt 5/42 Man;
- Ochotniczej Straży Pożarne w Harszu ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy z napędem 4x4 GCBA-Rt 5/33 Man;
- Ochotniczej Straży Pożarnej w Perłach sprzęt do ratownictwa technicznego i chemiczno-ekologicznego.
mł. bryg. Ireneusz Lalak
Fot. str. Marcin Waszkiewicz

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5