Warsztaty terapii zbierają na samochód dla podopiecznych

2023-03-23 10:00:00(ost. akt: 2023-03-21 13:28:57)

Autor zdjęcia: arch. WTZ Ryn

Warsztat Terapii Zajęciowej w Olszewie Węgorzewskim wspólnie ze Stowarzyszeniem Osób Niepełnosprawnych "EMPATIA" zbierają pieniądze na zakup nowego busa dla swoich podopiecznych.
Warsztat Terapii Zajęciowej w Olszewie Węgorzewskim oraz Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych "EMPATIA" proszą o wsparcie finansowe działalności WTZ. Swoje wsparcie okazali już radni oraz sołtysi z gminy Budry, którzy przekazali już środki na wkład własny do zakupu busa.

- Aktualnie zbierane są środki finansowe na zakup nowego samochodu dostosowanego do przewozu osób z niepełnosprawnościami. Liczy się każdy grosz - pamiętajmy dobro wraca! - apelują organizatorzy zbiórki.

Wpłaty na wkład własny do zakupu nowego samochodu (busa) należy dokonywać na konto:

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych „EMPATIA”
nr konta: 30 9348 0000 0011 4811 2000 0040
Tytuł wpłaty: „DAROWIZNA”
lub przez stronę internetową : https://zrzutka.pl/yu59vf

Warsztat Terapii Zajęciowej w Olszewie Węgorzewskim powstał w 2004 przy Stowarzyszeniu Osób Niepełnosprawnych „Empatia” w Węgorzewie. Zasadniczą formą terapii jest terapia zajęciowa prowadzona zgodnie z indywidualnym programem rehabilitacji i terapii. Podopieczni WTZ uczą się wykonywania czynności związanych z samoobsługą, niezbędnych w życiu codziennym oraz nabywają kompetencji społecznych ułatwiających pokonywanie trudnych sytuacji życiowych.
Zajęcia prowadzone są w 7 pracowniach: usprawniania ruchowego, rękodzieła, gospodarstwa domowego, muzyczno-teatralnej, florystyczno- dekoratorskiej, techniczno-ogrodniczej, komputerowej i przygotowania zawodowego.
Społeczność WTZ aktywnie uczestniczy w wydarzeniach kulturalnych i sportowych odbywających się na terenie naszego powiatu, jak również organizowanych przez bliźniacze placówki na terenie kraju.
ona

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5