Burmistrz Węgorzewa szuka chętnych do utworzenia i prowadzenia parku linowego

2023-03-23 12:00:00(ost. akt: 2023-03-21 11:50:22)
Park linowy

Park linowy

Autor zdjęcia: Zbigniew Woźniak

Węgorzewo chce mieć park linowy i zaprasza chętnych do współpracy. Parki linowe to idealna atrakcja, dla wszystkich, którzy lubią wspinaczkę i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu.
Parki linowe są jedną z najpopularniejszych atrakcji turystycznych, szczególnie zbudowane na naturalnie rosnących drzewach. Ciekawym miejscem funkcjonowania parku linowego są tereny leśne z akwenami wodnymi. Tych nie brakuje węgorzewskiej gminie. Burmistrz Węgorzewa zaprasza do kontaktu osoby zainteresowane utworzeniem i prowadzeniem parku linowego. Główną atrakcją każdego parku linowego są tory przeszkód rozwieszone pomiędzy drzewami, tzw. trasy linowe. Posiadają one różny stopień trudności oraz zamontowane są na różnych wysokościach.

- Gmina Węgorzewo posiada w swoim zasobie nieruchomości leśne, na których mógłby zostać utworzony park linowy. Są to nieruchomości o atrakcyjnym położeniu w okolicy jeziora Święcajty, w sąsiedztwie ośrodka wypoczynkowego „Piękny Brzeg” oraz ośrodka wypoczynkowego „Róża Wiatrów” - podaje urząd miejski w Węgorzewie.

Parki linowe to idealna atrakcja, dla wszystkich, którzy lubią wspinaczkę i aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu. To co czyni parki linowe wyjątkowymi, to dreszczyk emocji towarzyszący osobom, których jedynym celem jest pokonanie wszystkich, dostępnych na danej trasie przeszkód i dotarcie do mety.

Osoby zainteresowane współpracą z węgorzewskim samorządem mogą kontaktować się z pracownikami urzędu od numerem 87 427 54 14.
ona

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5