Wyjątkowy koncert charytatywny w Więckach "Zostań św. Mikołajem"

2023-02-02 08:11:15(ost. akt: 2023-02-02 07:56:14)

Autor zdjęcia: mat. organizatora

Dzień 21 stycznia 2023 roku pozostanie długo w naszej pamięci oraz na kartach historii Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Więckach. Koncert charytatywny "Zostań św. Mikołajem" połączył wszystkich uczestników wydarzenia.
Każde przedsięwzięcie - szczególnie to, które wymaga nie tylko zaangażowania, ale przede wszystkim wielkiego serca - ma swój początek i niestety koniec. Godzina 10 23 stycznia to tylko umowny czas, bo wszystkie przygotowania były planowane w najmniejszym detalu już od początku roku szkolnego. Sala gimnastyczna w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Więckach zmieniła swój szkolny wizerunek, a przygotowane miejsca dla publiczności przybrały swój właściwy i uroczysty klimat. Najważniejsze miejsce stanowiła scena, a wystrój wokół niej stworzył świąteczny nastrój. Atmosfera zdała się być inspirująca, budująca, a przy tym tajemnicza, po prostu inna niż zazwyczaj, a z drugiej strony każdy z nas odczuwał coś, co w pierwszej chwili było trudno określić. Nie dlatego, że tak nigdy nie było, ale dlatego, że ta chwila i ten czas miały w sobie coś, co było nieprzewidywalne, a jednocześnie oczywiste. Dla prowadzących koncert, a jednocześnie koordynatorek wydarzenia - Joanny Metlerskiej i Iwony Urbanowicz – był to ogromny zaszczyt. Był to pierwszy takiego rodzaju koncert, który zakończył się ogromnym sukcesem.
Koncert rozpoczęła oficjalnie dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego Anna Janicka. Chwilę później artyści na scenie ujawnili swoje talenty, zwracając szczególną uwagę na cel naszego wydarzenia. Można było obejrzeć taniec, śpiew oraz grę aktorską naszych podopiecznych. Przyglądając się widowni, odnieśliśmy wrażenie, że czasem łza to tylko namiastka wzruszenia. Siła braw i emocji wyraźnie podkreśliła, że cel został osiągnięty, a to wydarzenie pozostanie na długo jeszcze w naszej pamięci dzięki wykonawcom.

Fot. mat. organizatora

Grono pedagogiczne oraz rodzice doskonale potrafili wcielić się w role w przedstawieniu pt. „Królowa 12 miesięcy” oraz kabarecie pt. ”Przedszkole”. W przerwach występów goście naszego koncertu mogli wylicytować atrakcyjne przedmioty podarowane przez rodziców i lokalnych przedsiębiorców oraz zrelaksować się w kawiarence przygotowanej przez Radę Rodziców, Koło Gospodyń Wiejskich w Budrach i Budzewie. W całym tym przedsięwzięciu uczestniczyli także przedstawiciele 11. Mazurskiego Pułku Artylerii z Węgorzewa oraz Gminnego Ośrodka Kultury w Budrach, który przygotował pokaz z pomponami zespołu HOP DANCE.
Szczególne podziękowania płyną do przewodniczącego Rady Rodziców w Więckach Mariusza Abramowicza. Dziękujemy także za wsparcie rzeczowe licznym sponsorom wydarzenia - firmom i osobom prywatnym, którzy otworzyli swoje serca i wsparli nasze przedsięwzięcie.
Jako organizatorzy wiemy, że mamy w sobie moc, co stanowi źródło naszej nieprawdopodobnej radości i satysfakcji, bo dajemy coś od siebie, nie oczekując nic w zamian. Wierzymy, że udział w naszym Koncercie Charytatywnym "Zostań św. Mikołajem" spowoduje, że od dzisiaj nasze serca przepełnione będą wyjątkowymi i pięknymi intencjami. Fundusze zebrane podczas koncertu zostaną przeznaczone na organizację II Pikniku Rodzinnego Western Party w Więckach.
Zespół Szkolno-Przedszkolny w Więckach

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5