III Węgorzewska Integracyjna Liga Bocci

2022-12-13 12:52:30(ost. akt: 2022-12-13 12:57:02)

Autor zdjęcia: OSiR Węgorzewo

16 drużyn wystartowało w trzeciej edycji Węgorzewskiej Integracyjnej Lidze Boccia
10 grudnia 2022 w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Węgorzewie wystartowała III Węgorzewska Integracyjna Liga Bocci. Liga będzie trwała do końca lutego 2023 roku i dalsze mecze będą rozgrywane 8, 15 i 22 stycznia oraz 12,19 i 26 lutego (z przerwą w okresie ferii).

Fot. OSiR Węgorzewo

W dzisiejszych rozgrywkach każda drużyna rozegrała przynajmniej po dwa mecze. Było dużo emocji, może nie tyle co na Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej w Katarze, ale dla zawodników niepełnosprawnych to było bardzo duże przeżycie. Mecze były rozgrywane po 6 rund. W większości były bardzo wyrównane. Sędziowie mieli bardzo dużo pracy, musieli często korzystać z przyrządów pomocniczych takich jak cyrkle, miarki a nawet kartki papieru by rozstrzygnąć, która to billa jest bliżej "Jacka" (białej billi). Była nawet sytuacja, że jeden mecz został powtórzony (były takie emocje, że sędzia nie chciał skrzywdzić swoim werdyktem jednej i drugiej ekipy).
W lidze występują drużyny reprezentujące: Dom Opieki Społecznej z Węgorzewa (dwie drużyny), Warsztaty Terapii Zajęciowej z Olszewa Węgorzewskiego, Uniwersytet Trzeciego Wieku z Węgorzewa (dwie drużyny), Specjalny Ośrodek Szkolno Wychowawczy z Węgorzewa, Uniwersytet Trzeciego Wieku z Giżycka (dwie drużyny), Grupa Lecka z Giżycka, Stowarzyszenie Amators Pozezdrze (siedem drużyn).

Fot. OSiR Węgorzewo

W pierwszych meczach najlepiej zaprezentowały się drużyny repezentujące Amators Pozezdrze, ale to dopiero początek i wszystko jest jeszcze otwarte i każda jeszcze drużyna może zostać Mistrzem III Węgorzewskiej Integracyjnej Lidze Boccia.
Podziękowania dla: dwóch Stanisławów, Tomasza, Romana i Henryki, za pomoc przy sędziowaniu.
Następna kolejka zostanie rozegrana 8 stycznia 2023 roku.
Organizatorem Ligi jest Ośrodek Sportu i Rekreacji z Węgorzewa.
OSiR Węgorzewo

2001-2023 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5