Badania stomatologiczne dzieci. Dentobus w Węgorzewie

2022-10-26 12:14:42(ost. akt: 2022-10-26 12:35:08)

Autor zdjęcia: NFZ Olsztyn

Bezpłatne profilaktyczne badania stomatologiczne dla dzieci i młodzieży do lat 18 już 5 listopada od godz 7.00. Mobilne gabinety dentystyczne mają pomóc m.in. w walce z próchnicą u dzieci.
Dentobus to mobilny gabinet stomatologiczny stworzony w ramach polityki prozdrowotnej Ministerstwa Zdrowia, a finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Dentobus dojeżdża w najdalsze zakątki Polski. Świadczenia w nim udzielane są bezpłatnie. Podczas wizyty w dentobusie lekarz stomatolog oceni stan zdrowia jamy ustnej, ustali plan leczenia, zapewni leczenie i udzieli informacji w zakresie indywidualnej profilaktyki próchnicy.

Dentobus to w pełni wyposażony gabinet zabiegowy z aparatem RTG i narzędziami do leczenia stomatologicznego. Takich pojazdów w Polsce jest 16, po jednym na każde województwo. Odwiedzają szkoły i przedszkola, w których nie ma stałych gabinetów dentystycznych. Właścicielem dentobusu, który pojawi się w Węgorzewie jest Urząd Wojewódzki w Olsztynie. Pacjenci badani są przez lekarza dentystę z Ekodent Sp z.o.o. z siedzibą w Warszawie

Dentobus przyjedzie do Węgorzewa 5 listopada. Stomatolog przeprowadzi badania dzieci i młodzieży w godzinach 7.00 - 12.00. Mobilny gabinet dentystyczny będzie stacjonował przy Szkole Podstawowej nr 1, im. Mikołaja Kopernika ul. Pionierów 6.
ona

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5