Trygort – lepszy przykład niż wykład. Mieszkańcy dzielą się doświadczeniem

2022-09-14 08:03:25(ost. akt: 2022-09-14 08:09:29)

Autor zdjęcia: Stowarzyszenie Trygort nad Mamrami

Stowarzyszenie Trygort nad Mamrami zorganizowało dwudniową wizytę studyjna dla partnerów z województwa kujawsko-pomorskiego. Była nauka, praktyka i integracja.
W dniach 12-14 września Stowarzyszenie Trygort nad Mamrami gościło 54 osoby z woj. kujawsko-pomorskiego w ramach wizyty studyjnej. Spotkanie odbyło się w ramach przedsięwzięcia pod hasłem: Trygort – lepszy przykład niż wykład – dobre praktyki w aktywizacji, animacji, wdrażania inicjatyw społecznych na obszarach wiejskich z liderem na czele. Najaktywniejsi mieszkańcy mazurskiej wsi dzieli się swoją wiedzą, doświadczeniem, pomysłami. Jak się okazało, kreatywności im nie zabrakło.

Fot. Stowarzyszenie Trygort nad Mamrami

- Nasi goście uczyli się o strategii sołectwa na przykładzie Planu Odnowy Wsi Trygort, degustowali słodkości stołu kawowego przygotowane przez Koło Gospodyń Wiejskich w Trygorcie, samodzielnie wypiekali sękacza wraz z Kołem Gospodyń Wiejskich w Wesołowie, poznali dobre praktyki i współpracę między kołami a sołectwem – informuje Alicja Rymszewicz, sołtys Trygortu. - Ponadto nauczyli się rękodzielniczej metody filcowania na sucho i zrobili sobie pamiątki w kształcie rybki, poznali metody naturoterapii i wykonali kremy ziołowe, odbyli spacer na boisko sołeckie, by poznać miejsce sportowej rekreacji w Trygorcie, a także biesiadowali przy grillu wraz z członkami Koła Gospodyń Wiejskich w Trygorcie.

Fot. Stowarzyszenie Trygort nad Mamrami

Stowarzyszenie Trygort nad Mamrami realizuje wizyty studyjne jako Start-up dzięki m.in. dofinansowaniu z Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej w Ełku.
- Żeby pokazać światu nasz potencjał, najpierw trzeba mocno w to uwierzyć. Uwierzyć w ludzi. Ja wierze – dodaje Alicja Rymszewicz.
ona

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5