Uczniowie OSW w Węgorzewie rozpoczęli akcję "Eko świadomi"

2022-09-07 07:06:59(ost. akt: 2022-09-07 07:15:34)

Autor zdjęcia: OSW w Węgorzewie

W Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Węgorzewie rusza VII edycja projektu ekologicznego „Eko świadomi". Przez 3 miesiące podopieczni będą uczyć się o ekologii, ochronie przyrody i integrować z rówiesnikami
VII edycja projektu ekologicznego. „Eko świadomi VII ” jest kontynuacją już sześcioletnich działań na rzecz lokalnego środowiska przyrodniczego, który aktywizuje i integruje osoby niepełnosprawne z ich pełnosprawnymi rówieśnikami. Organizatorem projektu jest powiat węgorzewski i Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dzieci i Młodzieży „Jesteś”. Realizacja projektu będzie trwała od 1 września 2022r. do 30 listopada 2022r.

Projekt zakłada realizację następujących zadań, uwzględniających tematykę ekologii i ochrony zwierząt oraz dziedzictwa przyrodniczego.
1. Powiatowy konkurs na wykonanie – „Eko gra planszowa” – którą należy wykonać w dużej mierze z przedmiotów i opakowań już niepotrzebnych, recyklingu o treści ekologiczno - przyrodniczej. Konkurs dedykowany jest dla uczniów klas I-VIII szkół podstawowych.
Celem konkursu jest podniesienie wrażliwości na problemy dotyczące ekologii i ochrony środowiska, a także pobudzenie wyobraźni plastycznej, kreatywności oraz umożliwienie prezentacji uzdolnień na forum szkoły i Powiatu Węgorzewskiego oraz w mediach społecznościowych.
2. Udział w akcji Sprzątanie Świata 2022.
„Sprzątanie świata – Polska” to wspólna lekcja poszanowania środowiska. Jej celem jest promowanie nie śmiecenia, uświadamianie uczniom zagrożeń, jakie związane są z rozwojem przemysłu, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko. Tegoroczna edycja odbędzie się na posesji Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego.
3. Wycieczka edukacyjno – przyrodnicza do Papugarni Mazury i Mini Zoo w Wilkasach.
Jest to miejsce przyjazne zarówno dzieciom, jak i dorosłym. Właściciele z ogromną pasją, z poszanowaniem natury i tradycji ukazują świat tropikalnych ptaków oraz zwierząt domowych. Celem wycieczki będzie pokazanie świata papug i ich naturalnego środowiska oraz sposobów opieki i warunków środowiskowych zwierząt domowych. Uczniowie będą mogli poczuć się jak na rajskiej wyspie, obcować z ptakami, głaskać, karmić.
Uzupełnieniem powyższego zadania będzie wizyta w Parku Wodnym w Wilkasach, by móc skorzystać z atrakcji, jakie oferuje to miejsce w myśl idei „W zdrowym ciele, zdrowy duch”.
Wszystkim uczestnikom projektu życzymy wartościowych wrażeń, bliskości z przyrodą i większej świadomości, że warto dbać o swoje środowisko.
Barbara Malanda2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5