W węgorzewskim muzeum powstanie stodoła za 300 tys. zł

2022-07-28 12:00:44(ost. akt: 2022-07-28 12:25:45)

Autor zdjęcia: facebook.com/MuzeumKulturyLudowejwWegorzewie

W Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie powstaje stodoła dla ochrony zgromadzonych muzealiów - maszyn i urządzeń rolniczych. Dzięki zakupowi nowego sprzętu multimedialnego odbywać się tam będą prezentacje i pokazy zastosowaniu maszyn rolniczych w gospodarstwie.
Muzeum Kultury Ludowej w Węgorzewie podpisało umowę z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego na realizację zadania pn. "Budowa stodoły na potrzeby działalności kulturalnej". Kwota dofinansowania to 300 000 zł. Pieniądze pochodzą z Funduszu Promocji Kultury.

Inwestycja związana z budową stodoły, gdzie znajdzie się strefa kulturalna oraz magazynowa realizowana jest od ubiegłego roku.
Węgorzewskie muzeum otrzymało również wsparcie samorządu województwa warmińsko-mazurskiego, z którym placówka również popisała umowę na dofinansowanie przedsięwzięcia w ramach dotacji celowej.

Jak informuje MKL, inwestycja wpisuje się w kompleksowy plan rozwoju Muzeum w zakresie rozbudowy Parku Etnograficznego nad Węgorapą. Budynek zaprojektowano na podstawie inwentaryzacji i na wzór istniejącej zabytkowej stodoły przy ul. Rolnej w Węgorzewie, która została zbudowana przed 1920 r. według projektu Hansa Meiera. Celem wybudowania stodoły na terenie Muzeum jest stworzenie optymalnych warunków dla ochrony zgromadzonych muzealiów - maszyn i urządzeń rolniczych. Oferta zostanie rozszerzona i uatrakcyjniona poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii w postaci zakupu sprzętu multimedialnego prezentującego m.in. pokaz maszyn i urządzeń rolniczych podczas prac w gospodarstwie. Część obiektu będzie przeznaczona na zaplecze magazynowe, które wzmocni infrastrukturę materialno–techniczną.
ona


2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5