Zderzenie z bramą na terenie prywatnej posesji

2022-07-25 14:42:27(ost. akt: 2022-07-25 14:51:54)
Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Węgorzewscy policjanci wyjaśniają okoliczności kolizji, do której doszło w miejscowości Trygort. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierowca skody, nie dostosował prędkości do warunków drogowych, stracił panowanie nad autem i uderzył w bramę do posesji.
W niedzielę, 24 lipca około godziny 01:30 w miejscowości Trygort doszło do zdarzenia drogowego. Pijany kierowca uderzył w bramę prywatnej posesji. Jak informują węgorzewscy funkcjonariusze, 47-letni mężczyzna miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu. Funkcjonariusze szczegółowo ustalają przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

- Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że kierującemu skodą, zabrakło wyobraźni i trzeźwego myślenia. W odpowiednim postrzeganiu i właściwej reakcji na drodze przeszkadzał kierowcy krążący w organizmie alkohol - informuje st. asp. Agnieszka Filipska, oficer prasowy węgorzewskiej policji. - Mężczyzna nie dostosował prędkości do warunków drogowych i na łuku drogi zjechał na pobocze, a następnie uderzył w bramę do posesji. Przeprowadzone badanie na stan trzeźwości wykazało, że mieszkaniec gminy Węgorzewo był nietrzeźwy, miał w organizmie blisko dwa promile alkoholu. 47-latek miał dużo szczęścia, gdyż nie odniósł większych obrażeń.

Mieszkaniec gminy Węgorzewo odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz za spowodowanie kolizji drogowej. Grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami nawet do 15 lat.
ona

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5