Miliony dla firm na poprawę bezpieczeństwa

2022-06-28 07:44:30(ost. akt: 2022-06-28 07:53:38)
Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Autor zdjęcia: Materiały prasowe ZUS

Trwa nabór wniosków w konkursie Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dla firm na dofinansowanie projektów poprawiających bezpieczeństwo pracy. Przedsiębiorca może otrzymać nawet 300 tys. zł. Wnioski o dofinansowania można składać do 8 lipca
ZUS ogłosił konkurs da przedsiębiorców, w którym nagrodzi projekty zmniejszające zagrożenie wypadkami przy pracy lub chorobami zawodowymi. Dofinansowanie może pokryć do 80 proc. szacowanej wartości projektu i wynieść od 10 tys. do 300 tys. zł na jednego pracodawcę. W poprzedniej edycji konkursu z dofinansowania ZUS skorzystało około tysiąca pracodawców w Polsce.

- Pracodawca może zdobyć dofinansowanie na przykład na działania, które zmniejszą nadmierny hałas, promieniowanie, zapylenie w miejscu pracy czy na sprzęt, który zwiększa bezpieczeństwo pracy na wysokości. Lista możliwości jest długa – mówi Paweł Żebrowski, rzecznik ZUS

W konkursie mogą wziąć udział aktywni przedsiębiorcy, którzy nie zalegają z opłacaniem składek i podatków oraz nie korzystali z dofinansowania ZUS w ostatnich trzech latach. Nie mogą też znajdować się w stanie upadłości, pod zarządem komisarycznym, w toku likwidacji, postępowania upadłościowego lub postępowania układowego z wierzycielem.

Szczegóły konkursu, regulamin i wzory niezbędnych dokumentów są dostępne na stronie internetowej prewencja.zus.pl. Najlepsze projekty wybiorą eksperci Centralnego Instytutu Ochrony Pracy. Środki pochodzą z części funduszu wypadkowego przeznaczonej na działania zapobiegające wypadkom.
ona2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5