Pijany z dożywotnim zakazem spowodował kolizję

2022-06-24 10:20:49(ost. akt: 2022-06-24 10:23:59)

Autor zdjęcia: Martyna Stachowicz

Pijany kierowca na trasie Ogonki-Pozezdrze spowodował kolizję drogową. Jak się okazało, był pod wpływem alkoholu i miał dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów. 43-latek został ukarany mandatem w wysokości 2800 zł. Kierowca będzie też tłumaczył się przed sądem.
We wtorek (21.06.2022r) przed godz. 19:00 dyżurny węgorzewskiej jednostki otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym na trasie Ogonki-Pozezdrze. We wskazane miejsce zostali skierowani funkcjonariusze węgorzewskiej drogówki. Na miejscu policjanci ustalili, że sprawcą kolizji jest 32-letni mieszkaniec gminy Węgorzewo. Kierowca mazdy nie zachował ostrożności przy wyjeździe z drogi podporządkowanej i zderzył się z prawidłowo jadącym mercedesem. Na miejscu kolizji policjanci sprawdzili trzeźwość kierującego mazdą. Badanie potwierdziło, iż 32-latek wsiadł za kierownicę pojazdu znajdując się pod wpływem alkoholu. Dodatkowo po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnym systemie wyszło na jaw, że mieszkaniec gminy Węgorzewo posiada dożywotni, sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi. Mężczyzna na miejscu został karany mandatem w wysokości 2800 zł, a ponadto niedługo będzie tłumaczył się przed sądem za niestosowanie się do orzeczonego zakazu.

Jazda po alkoholu niesie za sobą nie tylko konsekwencje prawne. Na drodze nie jesteśmy sami. Każdemu zależy, by bezpiecznie dotrzeć do celu, dlatego musimy być odpowiedzialni. Nie pozwalajmy na jazdę po pijanemu. Jeśli nietrzeźwy chce wsiąść do samochodu i odjechać, nie pozwól na to! Nie zgadzaj się również na podróż z pijanym kierowcą. Ponadto, niezwłocznie powiadom Policję, jeśli kiedykolwiek zauważysz dziwne zachowanie kierowcy na drodze (np. jedzie „wężykiem”, zajeżdża innym drogę itp.), które może świadczyć o tym, że jest pod wpływem alkoholu. Wystarczy zadzwonić pod numer alarmowy 112, a funkcjonariusze sprawdzą każdy taki sygnał.
KPP Węgorzewo

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5