Matka i syn za kradzież spędzili Dzień Matki w areszcie

2022-06-01 10:37:28(ost. akt: 2022-06-01 09:44:46)

Autor zdjęcia: KPP Węgorzewo

Matka z synem będą tłumaczyć się w sądzie. Za posiadanie środków odurzających grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za kradzież do 5 lat pozbawienia wolności.
Jak informują węgorzewscy funkcjonariusze policji, nawet do 5-lat pozbawienia wolności grozi 19-latkowi oraz 38-latce zatrzymanym za kradzież i susz. Oboje ukradli artykuły kosmetyczne o wartości blisko 700 zł z jednej z węgorzewskich drogerii. Ponadto 19-latek ukradł łańcuszek, który chciał podarować matce na jej święto. Kryminalni podczas zatrzymania 19-latka znaleźli przy nim susz roślinnych, zaś w mieszkaniu 38-latki ujawnili kolejne jego porcje. W efekcie oboje Dzień Matki spędzili w policyjnym areszcie.

- Wszystko zaczęło się 25 maja, kiedy to oficer dyżurny węgorzewskiej komendy został powiadomiony o kradzieży w drogerii. Na monitoringu było widać jak mężczyzna wraz z kobietą kradną artykuły kosmetyczne - informuje węgorzewska policja. - Następnego dnia, 26 maja pracownice okradzionego sklepu poinformowały policję, że mężczyzna ponownie przyszedł do sklepu. Chwilę po zgłoszeniu funkcjonariusze zatrzymali podejrzanego. W trakcie czynności z 19-latkiem kryminalni znaleźli przy nim łańcuszek. Mieszkaniec Węgorzewa przyznał się, że ukradł go przed chwilą w sklepie, aby podarować w prezencie mamie.

Fot. KPP Węgorzewo

Okazało się, że poza łańcuszkiem mężczyzna w kieszeni kurtki miał dwa woreczki z suszem roślinnym. Następnie, kryminalni w mieszkaniu matki 19-latak znaleźli 39 gramów suszu roślinnego oraz skradzione dzień wcześniej kosmetyki. 38-letnia kobieta została zatrzymana. Matka wraz z synem noc spędzili w policyjnym areszcie. Wstępne badanie suszu roślinnego potwierdziło, że jest to marihuana. Matka z synem będą tłumaczyć się w sądzie. Za posiadanie środków odurzających grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności, zaś za kradzież do 5 lat pozbawienia wolności.
ona/KPP Węgorzewo

2001-2022 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, GRUPA WM Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5